אופו (Oppo), הכוח העולה בין יצרניות הטלפוניות הסיניות, רואה רחוק: החברה אמנם לא הציגה מכשיר חדש בכנס הסלולר העולמי (MWC 2017) המתרחש בימים אלו בברצלונה, אך חשפה טכנולוגיה מרשימה אותה היא רוצה לשלב במכשיריה הבאים. הטכנולוגיה החדשה, שבפיתוחה מעורבת גם חברה ישראלית בשם קורפוטוניקס (Corephotonics), מעניקה זום אופטי x5 למערך הצילום בטלפונים, וזאת מבלי להתקין על עדשת המכשיר אביזרים חיצוניים מסורבלים.

מערך הצילום החדש מבוסס על זוג עדשות ועל מעין פריסקופ, כדוגמת אותו מכשיר אופטי המותקן גם בצוללות. באמצעות מעבר האור דרך עדשות רבות ודרך מראות משופעות מצליחה החברה להפיק את הזום המפורט, כל זאת באמצעות מערך צילום המובנה בתוך המכשיר ושגובהו רק 5.7 מ"מ.

חוסר היציבות היא חסרון בולט בצילום עם זום כה מפורט. על כן פיתחה החברה במערך הצילום החדש שלה גם מייצב אופטי המתבסס על התאמת הזוויות בין רכיבי הפריסקופ.

הטכנולוגיה החדשה פותחה, כאמור, בשיתוף קורפוטוניקס הישראלית הפועלת לשיפור יכולות הצילום בטלפונים חכמים. אופו, שהייתה חלוצה בשילוב חדשנות בתחום הצילום הסלולרי, הציגה אתמול את יכולות הזום המפורט באמצעות מכשיר הדגמה. כאמור, החברה עוד לא פרסמה מתי נוכל לראות את הטכנולוגיה החדשה משולבת במכשיריה הבאים של החברה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.