אם כבר רכשתם את OnePlus 7 או OnePlus 7 Pro, יש לנו מספר של טיפים וטריקים שיעזרו להכיר את המכשיר לעומק ולנצל כמה מהיכולות שלו שאולי לא ידעתם שקיימים. איך משנים את מסך הנעילה, מגדירים מחוות להפעלה מהירה או חוסכים בסוללה? בכתבה הבאה, שמתאימה גם לשאר דגמיה של היצרנית עם הגרסה האחרונה של מערכת Oxygen OS.

מחוות להפעלה מהירה

כלל מכשירי OnePlus מאפשרים להשתמש במחוות מגע לביצוע פעולות גם כאשר המסך כבוי. היכנסו להגדרות > לחצנים ומחוות > מחוות מהירות. למשל, בעזרת ציור אות על המסך בזמן שהוא כבוי תתבצע פעולה אוטומטית ללא צורך בפתיחת המכשיר. ציור עיגול / האות O (באנגלית) תיפתח המצלמה. בנוסף, קיימות אפשרויות להחלקה של שלוש אצבעות לצילום מסך, הפיכת המסך להשתקה ומענה אוטומטי כאשר מקרבים את המכשיר לאוזן.

>> סקירה: חודשיים עם OnePlus 7 – קטן יותר, מהנה לא פחות

כלל מכשירי OnePlus מאפשרים להשתמש במחוות מגע לביצוע פעולות גם כאשר המסך כבוי. היכנסו להגדרות > לחצנים ומחוות > מחוות מהירות. למשל, בעזרת ציור אות על המסך בזמן שהוא כבוי תתבצע פעולה אוטומטית ללא צורך בפתיחת המכשיר. ציור עיגול / האות O (באנגלית) תיפתח המצלמה. בנוסף, קיימות אפשרויות להחלקה של שלוש אצבעות לצילום מסך, הפיכת המסך להשתקה ומענה אוטומטי כאשר מקרבים את המכשיר לאוזן.

חווית המחוות על המסך ממשיכה גם בשורת הניווט התחתון, כאשר ממשק ה-Oxygen OS מאפשר להשתמש בשתי צורות נוספות של מחוות, מלבד השימוש בכפתורי המגע. נכנסים להגדרות > לחצנים ומחוות > סרגל ניווט & מחוות ובוחרים את צורת העבודה הנוחה ביותר. אפשר לבחור בין כפתורים קבועים, או להסתיר את השורה לטובת שימוש בהחלקה.

חסכון בסוללה

כידוע, ל-OnePlus 7 Pro מסך איכותי מאוד הכולל רזולוציה Quad HD וקצב רענון של 90 הרץ. האיכות הטובה ביותר מופעלת כברירת מחדל ומתאים מאוד לאלה המשמשים בו למשחק. אם זה לא השימוש העיקרי שלכם, אפשר ורצוי לשנות את הגדרות אלו כדי לחסוך בחיי הסוללה. נכנסים להגדרות > תצוגה > רזולוציה ומשנים את רזולוציית המסך ל-+FHD. במסך הקודם, בחרו 'קצב רענון מסך' ושנו שם ל-60 הרץ. הקטנת הרזולוציה והפחתת קצב הרענון כמעט שלא תפגע באיכות התצוגה.

קרא עוד:  שאומי עקפה את כולם במבחן המצלמה של Mi 10 Pro

פתיחה מהירה מנעילה


ל-OnePlus 7 יש מספר אפשרויות לנעול את המסך להגברת אבטחה, אותם אפשר למצוא בתפריט הגדרות > אבטחה & נעילת מסך. אבל מה שיותר חשוב הוא איך פותחים את הנעילה – מהר יותר או מאובטח יותר?

לאחר הגדרת זיהוי פנים והגדרתו בפתיחה מהירה (הגדרות > אבטחה & נעילת מסך > פתיחה מהירה), ניתן להגדיר את שחרור המסך בשתי צורות; הראשונה והמהירה ביותר, בצורה אוטומטית כאשר מעירים את המסך, אפשרות שתעלה שחרור הנעילה מופעלת ישר.

האפשרות השנייה מתבצעת בהחלקה. קודם כל מעירים את המסך ורק אחר כך ניתן לבטל את הנעילה בהחלקה על המסך. האפשרות האחרונה טובה למקרה בו מעוניינים לצפות בהתראות קודם ואז לבחור אם לשחרר את הנעילה.

ניתן להעיר את המסך גם רק בעזרת לחיצה על מקש ההפעלה או להוסיף הקשה כפולה על המסך. בהגדרות > לחצנים ומחוות > מחוות מהירות. אם גם מנגנון זיהוי טביעת האצבע פועל, הקשה כפולה על המסך תבוטל ותתאפשר רק לחיצה על כפתור ההעפלה.

אם כבר הגדרתם טביעת אצבע כמנגנון אבטחה, דעו שניתן להגדיר גם את האפקט ההנפשה של המנגנון. נכנסים להגדרות > אבטחה & נעילת מסך > טביעת אצבע > אפקט הנפשה של טביעת אצבע ובוחרים מתוך ארבע אפשרויות.

מצבי צילום

ממשק המצלמה ב-Oneplus 7 כולל מספר מצבי הצילום שונים. אלה מסתתרים במשולש הקטן מתחת הנמצא מעט מתחת לכפתור הצילום המרכזי שאותו מציגים בהחלקה. מי שנוהג להשתמש במצבי הצילום לעיתים קרובות, ניתן לערוך את קרוסלת המצבים לפי ההעדפות האישיות. מחליקים למעלה ופותחים את תפריט המצבים > הגדרות > מצבים מוגדרים אישית ושם מוסיפים או מחסירים את המצבים שרוצים להציג/להסיר מהקרוסלה.

קרא עוד:  בעיות אספקה בדרך? סמסונג סגרה מפעל בדרום קוריאה בעקבות נגיף הקורונה

מצב כהה וצבעי מסך

לאלה שצבעי ערכת הנושא של OnePlus 7 בהירה מידי ומעוניינים להקל על העיניים, ניתן להשתמש במצב כהה (Dark Mode) הקיים ב-Oxygen OS וגם על הדרך לחסוך עוד במעט בצריכת הסוללה. נכנסים להגדרות > תצוגה > ערכת נושא ובוחרים באפשרות כהה. במידה ובחרת בערכת נושא במצב בהיר או כהה, ניתן לשנות את צבע ההדגשה מכחול לכל צבע שנבחר בעזרת פלטת צבעים מוגדרת מראש או כזו בהתאמה אישית. יש להיכנס להגדרות > תצוגה > צבע הדגשה.

מצב משחק

OnePlus 7 Pro נועד במיוחד למשחקים, אם זה קצב רענון מסך גבוה, רזולוציה גבוהה ומעבד חזק. אבל חווית המשחק יכולה להיהרס אם פתאום נכנסת שיחה או הגדרת הבהירות משתנה. על מנת לדאוג שזה לא יקרה, וואן פלוס הטמיעה 'מצב משחק', הכולל מספר פונקציות שונות. כך אפשר להעביר שיחות נכנסות ישירות לרמקול, לבטל את ההתראות או הבהירות האוטומטית. כדי לשנות זאת ולהגדיר מה לאפשר או לבטל במערכת, יש להיכנס להגדרות > שירותי > מצב משחק. אפשרות נוספת היא לחיצה ארוכה על אייקון מצב משחק בוילון ההתראות.

מצב זן (Zen Mode)

אחרי שביליתם שעות רבות עם הטלפון, הגיע הזמן לנוח. 'מצב זן' במערכת ה-Oxygen OS ב-OnePlus 7 מאפשר לקחת הפסקה מהתעסקות בטלפון. הפעלה של מצב זן תבטל את כל האפשרויות במכשיר, מלבד אפליקציית המצלמה, ביצוע שיחות חירום וקבלת שיחות רגילות וכל זאת למשך 20 דקות מבלי אפשרות לבטל מצב זה. צריכים מנוחה? חפשו בוילון ההתראות את מצב זן.

עוד על OnePlus 7 Pro בביקורת המלאה שלנו.