השבוע הכריזה וואן פלוס (OnePlus) על מהדורת מקלארן (McLaren) לדגם ה-OnePlus 6T, הכוללת מספר שדרוגים טכניים בהם זיכרון עבודה (RAM) בנפח 10 גיגה-בייט, וטכנולוגיה לטעינה מהירה במיוחד שאותה מכנה וואן פלוס Warp Charge 30. היצרנית גאה בשיתוף הפעולה שלה עם מותג הרכב היוקרתי ואף הכריזה עליו בהבלטה בפורום הרשמי שלה – אלא שהדיון הפך במהירות לרצף של תלונות וגידופים כלפי החברה מצד מעריציה.

המעריצים, כך מסתבר, זועמים על כך ששבועות ספורים לאחר ההכרזה על דגם ה-OnePlus 6T, הוא כבר הופך ל״מיושן״ ומוחלף בדגם טוב יותר. זאת ועוד, טכנולוגיית הטעינה המהירה נראית לחלק מהמגיבים כמשהו שהיה ניתן לשלב בקלות בדגם הרגיל. טענה נוספת על חוסר הוגנות מצד וואן פלוס נוגעת להכרזה הנפרדת על שני המכשירים: אילו ה-OnePlus 6T היה מוכרז מלכתחילה במהדורה רגילה ומהדורת מקלרן משודרגת, ייתכן כי רבים מרוכשי הדגם הרגיל היו מעדיפים לשלם כ-150 דולרים יותר בעבור הדגם המשודרג.

בעבר, כאשר הכריזה וואן פלוס על שיתופי פעולה עם מותגים שונים (כדוגמת מותג ה״נוקמים״ של מארוול), היו השינויים במהדורה הממותגת קוסמטיים בלבד – עניין של מראה ותחושה, ולא שיפורים טכניים מהותיים. נראה כי לפחות חלק מהמעריצים ציפו שזה יהיה המקרה גם הפעם, והתאכזבו לרעה כאשר גילו כי דווקא מפני שמיהרו לרכוש את OnePlus 6T מייד עם חשיפתו, הם ״תקועים״ כעת עם מכשיר שאיננו הטוב ביותר מתוצרת החברה. וואן פלוס נמנעה עד כה מלהגיב באופן רשמי לתלונות בפורום.

קרא עוד:  כמה יעלה OnePlus 7? זמין עכשיו במכירה

מהדורת McLaren זמינה כבר עתה לרכישה באתר החברה ב-699.99 דולרים. לישראל היא תגיע בהמשך החודש במספר יחידות מוגבל בהחלט.

וידאו: OnePlus 6T McLaren בפתיחת קופסה