בעלי מחשבים ניידים בהם מותקן שבב תצוגה חדש של nVidia מכירים היטב את טכנולוגיית ה-Optimus שמציעים השבבים הללו.

מבלי להיכנס לפירוט רב מדי, טכנולוגיה זו מאפשרת לחלונות (באופן אוטומטי) או למשתמש (אם הוא רוצה לקבוע באופן ידני) לקבוע מתי להשתמש בשבב הגרפי החזק, שמותקן ככרטיס תצוגה נוסף, ומתי להשתמש בשבב הגרפי המוטמע במעבד הראשי של המחשב, בדרך כלל זה שמגיע מאינטל (Intel). ליתר דיוק, המטרה היא להפעיל את השבב הגרפי של אינטל בכל עת שאין צורך בשבב התצוגה החזק יותר כדי לחסוך בחשמל.

כעת יכולים גם משתמשי אובונטו (Ubuntu) ליהנות מהאפשרות הזו. אם רכשתם מחשב חדש שמצויד בשבב תצוגה של nVidia והתקנתם את אובונטו כמערכת ההפעלה של המחשב, תוכלו להוריד חבילה חדשה בשם Bumblebee (דבורה, אבל גדולה) שתאפשר לכם להשתמש בטכנולוגיית ה-Optimus, אבל לא באופן מושלם: תצטרכו להפעיל/לבטל את השימוש בשבב באופן ידני. החבילה עדיין לא יודעת לזהות באופן חכם, בדומה למנהל ההתקן המקביל בחלונות, מתי להפעיל את השבב החזק ומתי לכבותו כי אין בו צורך במטרה להאריך את חיי הסוללה.

לפרטים מלאים על החבילה ולרשימת מחשבים בהם היא עבר נוסתה, חלק עם הפצות לינוקס אחרות, לחצו כאן.

פורסם במקור באתר הקובץ.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.