בעזרת לימוד מכונה הצליחו חוקרים של חברת Nvidia להפוך סרטונים בקצב רגיל שצולמו ב-30 תמונות לשנייה לסרטוני הילוך איטי ב-240 תמונות לשנייה, כאשר הבינה המלאכותית משלימה את תמונות הביניים החסרות. על מנת להשיג יכולת זו החוקרים עשו שימוש במעבד גרפי מסוג Tesla V100 ופלטפורמת הפיתוח לימוד המכונה cuDNN של החברה והזינו כ-11 אלף שעות של סרטונים יומיומיים ואירועי ספורט שצולמו בהילוך איטי לצורך למידה.

החוקרים מסבירים כי המטרה שלהם היא לאפשר להפיק סרטונים מרהיבים בכל מצב ומכל צילום: "למרות שכיום זה אפשרי להפיק צילומי הילוך איטי ב-240 תמונות לשנייה ממכשירי טלפון חכמים, הקלטה במצב זה [כל הזמן] היא אינה מעשית שכן היא דורשת נפח זיכרון גבוה והיא תובענית מבחינת צריכת החשמל של המכשירים הניידים".

צפו בסרטונים שהפיקה הבינה המלאכותית של Nvidia

כך בסרטון ההדגמה ניתן לראות כיצד סרטונים בקצב רגיל של רכב מחליק, משחק הוקי ורקדנית בלט הופכים לסרטוני הילוך איטי מרשימים. כמובן שהתוצאה אינה מושלמת ובסרטון בו מופיעים שחקני ההוקי לדוגמא ניתן להבחין באי דיוקים אך התוצאות בהחלט מרשימות.

כמובן שבהינתן יותר מידע התוצאות הופכות מרשימות יותר כשהחוקרים אף הדגימו את היכולות של הבינה המלאכותית בהפיכת סרטוני הילוך איטי של ערוץ היו-טיוב The Slow Mo Guys לאיטיים פי ארבעה כשהמידע המלאכותי נראה אמין יותר.

החוקרים יעניקו מידע נוסף ויציגו את עבודת המחקר בכנס הראייה הממוחשבת וזיהוי התבניות (Computer Vision and Pattern Recognition) שיערך השבוע בסולט לייק סיטי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.