רבות כבר נאמר ונכתב על חשיבותה של הפרטיות בעידן הטכנולוגי המתקדם בו אנו נמצאים, שכן מצד אחד אנו מעוניינים להשתמש בכל הפיתוחים הטכנולוגיים, אך אלה מאיימים על הפרטיות שלנו בכל מימד: החל מרשימת החברים שלנו ברשתות החברתיות, דרך ההודעות הכי אישיות שלנו ועד פרטי חשבון הבנק, התמונות והסרטונים. אפליקציית אנדרואיד המתפקדת כ"חומת-אש" (Firewall) מנסה לספק עבורנו את מלוא השליטה בפרטיות שלנו. באמצעותה נוכל להחליט בדיוק איזה מידע אנו מעוניינים שיעלה לאינטרנט ואיזה מידע אנו מעדיפים להצניע.

NoRoot Firewall תאפשר לנו להחליט אלו אפליקציות תוכלנה לקבל גישה לאינטרנט ואלו אפליקציות תיאלצנה להישאר במצב לא מקוון. בשעה שכל אפליקציה תרצה להתחבר לרשת, בין אם מדובר ברשת סלולרית ובין אם באמצעות Wi-Fi, תופיע לנו בקשה אותה נוכל לאשר או לדחות. את האישור נוכל להעניק גם לפי שם האפליקציה וגם באמצעות פילטר ספציפי בו נגדיר נקודות גישה חשודות. יומן פעילות מפורט יציג לנו אלו אפליקציות הצליחו להעלות מידע לאינטרנט ויתכן שכשתראו את הרשימה קצת תיבהלו מכמות המידע שהאפליקציות מנסות להעלות לאינטרנט.

עד היום יכלו בעלי מכשירי אנדרואיד שונים להשתמש בפונקציה דומה, אך זו היתה מוגבלת וחייבה את המשתמשים לבצע תהליך רוט (Root). האפליקציה המדוברת מאפשרת את ביצוע החסימה בקלות ובמהירות וללא צורך בתהליך רוט מסובך.

לצערנו, יתכן וחלקכם יחוו קשיים בהורדת האפליקציה, שכן היא לא מוצעת עבור משתמשים מישראל. אם תחוו קושי דומה תוכלו לבצע הורדה של קובץ ההתקנה (APK) ישירות מחנות האפליקציות, זאת לפי המדריך שכתבנו לא מזמן (או אפשרות נוספת מכאן), רק נציין שוב שההורדה לפי הנחיות המדריך היא על אחריותכם המלאה בלבד. עוד מודיעים המפתחים כי האפליקציה עדיין אינה תומכת ברשתות ה-LTE, אך עבור המשתמשים בתחומי מדינת ישראל אין הדבר מהווה בעיה, שכן רשתות LTE עדיין אינן בשימוש כאן.

קרא עוד:  פרצה חמורה באפליקציית Outlook לאנדרואיד

בסוף החודש האחרון הודלפו מסמכים סודיים של המודיעין האמריקני לפיהם סוכנויות המודיעין בבריטניה ובארה"ב עשו שימוש, לכאורה, באפליקציות המותקנות על סמארטפונים ברחבי העולם  כדי לעקוב באמצעותן אחרי משתמשים. יחד עם הדיווחים על השקתו הצפויה בסוף החודש של סמארטפון מאובטח שיכונה Blackphone – נראה כי המודעות לנושא הפרטיות בעידן הנוכחי רק עולה, הן בקרב המשתמשים והן בקרב היצרנים.

לעמוד האפליקציה בחנות ה-Google Play

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.