חשיפתן של פרשיות ריגול שונות יחד עם הצורך הבסיסי של רבים מאיתנו לשמור על פרטיות המידע המאוחסן בסמארטפונים, מעוררים סקרנות סביב סמארטפון חדש ששם בראש מעייניו את נושא הפרטיות. ה-Blackphone יפעל על מערכת הפעלה ייחודית ומבוססת אנדרואיד. בין היתר יאפשר  המכשיר ביצוע שיחות קוליות ושיחות וידאו, קבלת הודעות, אחסון קבצים וגלישה בטוחה יותר ואנונימית ברשת האינטרנט.

הסמארטפון החדש הוא מיזוג של יצרנית החומרה  Geeksphone מברצלונה יחד עם חברת Silent Circle המספקת פתרונות תוכנה שונים שנועדו להגן על פרטיות משתמשים. אמנם המפרט הטכני של המכשיר טרם נחשף, אך בין מעט הפרטים שידועים עליו ניתן ללמוד על "ביצועים טובים ביותר", תאימות לכל מפעיל GSM בעולם ומערכת ההפעלה PrivatOS המבוססת על אנדרואיד המוכרת.

"הקדשתי את כל הקריירה שלי לעבודה על פתרונות טלפונייה מאובטחת", אומר פיל צימרמן מצוות הפיתוח. "Blackphone יספק כל מה שאתה צריך בכדי להבטיח פרטיות ושליטה על התקשורת, זאת בשילב כל התכונות האחרות המצופות מסמארטפון איכותי", מוסיף פיל.

הפרטים המלאים יתפרסמו במהלך ועידת הסלולר MWC הצפויה להיפתח בסוף החודש הבא בברצלונה. במהלך הועידה ודאי נלמד עוד על המפרט הטכני, כמו גם על מחירו העתידי של המכשיר ועל האפשרות לבצע הזמנות מוקדמות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.