למלחמות הפטנטים מצטרפת תביעה חדשה: נוקיה נגד HTC. על פי דיווח של neowin, נוקיה מתכננת להגיש תביעה לבית המשפט בטענה כי מכשיר ה-Windows Phone 8X החדש של HTC, זהה בעיצובו למכשירי ה-Lumia החדשים. המקור טוען כי נוקיה רואה כי מכשיר ה-8X (בתמונה מימין) נראה כמעט זהה למכשיר ה-Lumia 820 בחלקו הקדמי, עם פינות מעוגלות (מזכיר אפל נגד סמסונג למישהו?) והיא מכינה את התביעה כדי למנוע את השקת ה-8X בכמה אזורים בעולם, זאת עוד לפני הגעתו לחנויות בחודש נובמבר השנה.

נוקיה הכריזה רק בתחילת החודש על מכשירי ה-Lumia 920 ו-Lumia 820, זאת כשבועיים לפני ההכרזה של HTC שהציגה את 8X ו-8S בשבוע שעבר. בנוקיה וודאי לא מרגשים בנוח עם מכשירים המתחרים בדיוק על אותה המשבצת שלה, שכן בעבר לנוקיה הייתה כמעט בלעדיות עם מכשירי סימביאן. כבר בהכרזת המכשירים, בכיר נוקיה כריס וובר צייץ בטוויטר ואמר “דרוש יותר מצבעים תואמים כדי לעמוד בחדשנות של Lumia 920”.

אי אפשר שלא לראות את הדמיון בין המכשירים של נוקיה ו-HTC, אבל מכאן ועד שבית המשפט יכריע כי מדובר בהעתקה, הפער עוד גדול. מצד שני, כבר היו דברים מעולם כך שהכל עוד יכול לקרות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.