היום, כאשר התקשורת בעזרת טלפונים סלולריים כבר אינה מסתפקת בשיחות, אלא מספקת חוויה כוללת של זמינות תמידית באמצעות הודעות טקסט ורשתות חברתיות, מתחרות ביניהן חברות סלולר על שוק השירותים המשלימים לא פחות מאשר על המכשירים עצמם. השבוע מככבת בעניין נוקיה, שאתמול הכריזה על הטלפון הראשון בעולם עם כפתור ייעודי לאפליקציית ההודעות WhatsApp והיום השיקה אפליקציה ניסיונית חדשה לשירות Nokia Chat עבור מכשירי Windows Phone.

שירות Nokia Chat, הזמין עבור מכשירי סימביאן כבר מאז 2008, הוא לקוח צ'ט המאפשר לבעלי חשבונות נוקיה או Yahoo Messenger לתקשר בין מכשירים מסוגים שונים ללא צורך בשימוש ב-SMS. הגרסא שלו ששוחררה היום למכשירי Windows Phone כוללת יכולות כגון שליחת הודעות למנויי השירות ומשתמשי יאהו מסנג'ר, תמיכה בדחיפת התראות למערכת ההתראות של Windows Phone ולאריח חי על מסך הבית, צירוף מידע אודות מיקום להודעות וחיפוש אוטומטי של אנשי קשר המשתמשים בשירות.

בנוסף, עבור משתמשי מכשירי Lumia החדשים של נוקיה עם Windows Phone 8 כוללת האפליקציה מספר תכונות ייחודיות: הכתבת הודעות באמצעות דיבור, הפעלת האפליקציה באמצעות דיבור וצפייה במספר ההתראות הזמינות מהאפליקציה על מסך הנעילה של המכשיר.

כל זה אמנם נשמע טוב ויפה, אך למעשה מדובר באפליקציה מיותרת לחלוטין: ראשית, Windows Phone כבר כוללת יכולת מובנית לצ'ט חינמי, התומכת בפייסבוק ובסקייפ (לשעבר MSN Messenger) – שירותים שמספר המנויים שלהם גדול בהרבה מזה של נוקיה ויאהו גם יחד; שנית, נוקיה עצמה כבר הוציאה השנה אפליקציה בעלת יכולות כמעט זהות, תחת השם Nokia Pulse, המאפשרת צ'ט חינמי ושליחת התראות מבוססות מיקום לאנשי הקשר וזמינה לפלטפורמות רבות יותר באמצעות אתר מבוסס HTML5.

קרא עוד:  דיווחים: כך ייראו P40 ו-P40 Pro של וואווי

למי שבכל זאת רוצה, מסיבה לא ברורה, לנסות את השירות החדש-ישן של נוקיה, האפליקציה זמינה להורדה מאתר Nokia Labs, לעת עתה למשתמשים בארה"ב, בריטניה, הודו, קנדה, אוסטרליה, ניו-זילנד וניגריה בלבד. בהמשך היא צפויה להגיע למדינות נוספות.