נוקיה (Nokia) השיקה היום (יום ד') טלפון חדש בסדרת האשה (Asha) הזולה שלה, המיועדת לשוק הנמוך. הטלפון, Asha 210, שואף להנגיש את היישומים החברתיים הרבים, והוא כולל כפתור ייעודי ליישום המסרים הפופולרי WhatsApp וכן אפשרות להגדיר את הכפתור עבור שירותים חברתיים אחרים, כולל פייסבוק (Facebook), טוויטר (Twiter) וג'ימייל (Gmail). 

הטלפון החדש מצויד במקלדת QWERTY פיזית מלאה. בין לחצני הגישה המהירה ניתן למצוא גם לחצן מצלמה, המאפשר לבצע צילומים גם כשהמקשים נעולים. המצלמה נמצאת מאחור. היא באיכות של 2 מגה-פיקסלים ומאפשרת צילום תמונות ברזולוציה מרבית של 1,600×1,200 פיקסלים. אמנם ה-210 אינו מצויד במצלמה קדמית, אך מדריך קולי מובנה אמור לסייע בצילום תמונות עצמיות באיכות משביעת רצון תוך שימוש במצלמה היחידה. 

"ה-Asha 210  בולט בכך שהוא מעניק לצרכנים חוויות סופר-חברתיות חדשות המאפשרות להם להביע את האישיות שלהם דרך עיצוב, צבע וחידושים כמו כפתור WhatsApp הראשון בעולם", הסביר טימו טויקנן, סגן נשיא בכיר בחטיבת הטלפונים הניידים של נוקיה. "הוא תוכנן כדי לאפשר לאנשים לעדכן את הרשתות החברתיות שלהם בקלות, לשמור על קשר עם חברים ולשתף תוכן".

Nokia_asha_210לצד היכולות החברתיות של הטלפון החדש, ניתן למצוא בו קישוריות Wi-Fi, ביצוע שיחות וגלישה בדור 2, יכולות שיתוף קבצים בבלוטות' ללא ביצוע תיאום ראשוני (Pairing) וכן דפדפן ה-Xpress הייחודי של נוקיה, החוסך בתעבורת האינטרנט הסלולרי במכשיר. טכנולוגיית ה-EasySwap של נוקיה מאפשרת למכשיר לעבור בין שני כרטיסי סים ללא כיבוי המכשיר.

קרא עוד:  לא צריכים טובות: FBI הצליח לפרוץ למכשיר iPhone 11 Pro

ה- Asha 210 מגיע בחמישה צבעים שונים: צהוב, אדום, כחול, לבן ושחור. מחירו צפוי לעמוד על 72 דולרים, והוא אמור להיות משווק בעולם בהמשך הרבעון השני של 2013, כשהוא מיועד בעיקר למדינות מתפתחות באסיה ובאפריקה, אך גם ללא מעט מדינות באירופה. הוא מגיע בעובי של 11.8 מ"מ ומשקלו 99.5 גרם בלבד.

לאחרונה התרוצצו שמועות רבות שהוכחשו בנוגע למשא ומתן בדבר רכישה מתוכננת של WhatsApp על ידי חברות ענק. בדיווח אחר נאמר כי החברה תחל לגבות תשלום עבור השירות שלה. כך או כך, למשתמשי ה-Asha 210 השירות יינתן בחינם ללא מגבלת זמן. "אנו מתמקדים במתן החוויה הטובה ביותר של WhatsApp לאנשים רבים ככל האפשר", סיפר בריאן אקטון, מייסד שותף של WhatsApp. "אנו שמחים מאוד על השותפות שלנו עם נוקיה, המשלימה את האסטרטגיה שלנו לתת לאנשים חווית שימוש קלה תוך כדי שמירה על קשר עם החברים שלהם".

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.