זהו, נגמרו הספקולציות וההשערות, HMD Global הכריזה באופן רשמי על Nokia 8 (נוקיה 8), הטלפון הכי חזק של החברה מאז שהמותג חזר לחיים, וכן, זה מכשיר הדגל שלה, או בעצם יהיה כזה כשהוא יתחיל להימכר במהלך ספטמבר.

המכשיר, שהדבר הכי בולט בו הוא סידור המצלמות האנכי מאחור בפס צר יחסית, מבוסס על Snapdragom 835 של קוואלקום (Qualcomm), המערכת על שבב הכי חזקה שיש כיום בשוק ככל הנראה, והיא תצרף אליה 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה לצד 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון עם אפשרות להרחבה בעוד 256 ג'יגה-בייט לכל היותר באמצעות כרטיס microSD. מערכת ההפעלה תהיה Androd 7.1.1 בתחילת הדרך ולפי החברה זו תהיה מערכת נקייה של גוגל (Google) בלי התערבות. בנוסף, נטען כי זה יהיה אחד המכשירים הראשונים שיזכה לעדכון ל-Android O מעבר למכשירים של גוגל עצמה.

המצלמות של Nokia 8 תופסות הרבה תשומת לב, על הנייר, במכשיר הזה כי מדובר בפעם הראשונה בה ישולבו במכשיר אנדרואיד מצלמות של Zeis. המצלמה הראשית מאחור והקדמית יהיו זהות, עם חיישן בגודל של 13 מגה-פיקסל, אבל לאחורית יהיה מייצב תמונה אופטי. המצלמה השנייה מאחור תהיה באותו גודל אבל היא תצלם בשחור לבן בלבד, אבל היא תאפשר ללכוד יותר אור בזמן צילום, להוסיף פרטים לתמונה, אבל ללא זום.

המכשיר גם יציע מערכת קול משופרת שתאפשר למכשיר, בזמן הקלטה, ללכוד צליל היקפי שבעת השמעה במערכת קול מתאימה יאפשר למי שמקשיב למקם את הצלילים במקומות 'הנכונים' שלהם, כולל הפרדה בין ערוצים.

קרא עוד:  כך נראה ה-Surface Duo מבוסס האנדרואיד בפעולה

העיצוב הסטנדרטי משהו של Nokia 8

מבחינת עיצוב המכשיר מתקשר יותר עם ה-OnePlus 5 מאשר עם המכשירים החדשים עם המסכים הנמתחים מקצה לקצה ביחסי היבט חדשים. כפתור הבית יכיל גם את חיישן טביעת האצבע, ומצידו שני כפתורי ניווט פיזיים סטנדרטיים מבוססי מגע.

בינתיים מתברר שהמחיר של Nokia 8 בהחלט יתאים למעמד ש-HMD Global מייעדים לו – מכשיר דגל. החברה נקבה במחיר ממוצע של 599 אירו, מחיר שקרוב מאוד למחיר למחיר בו נמכר כיום ה-Galaxy S8 של סמסונג (Samsung), כשלא ברור עדיין מה זה אומר לגבי מחירו בארצות הברית ובשאר חלקי העולם הלא אירופאיים. כנראה שהמחיר הגבוה הוא חלק מהמיתוג עצמו של המכשיר, משהו שבחברה הפינית מנסים להגדיר כדי לחזור באמת לתמונת היצרניות.

Nokia 8

 מכשיר הדגל של מותג נוקיה תחת חברת HMD Global, ה-Nokia 8, הוכרז בחודש אוגוסט 2017 המיועד לשוק הגבוה. הוא כולל מסך 5.3 אינץ' ברזולוציית 1440×2560 פיקסלים, מעבד מתומן ליבות Snapdragon 835, זיכרון עבודה בנפח 4 או 6 ג'יגה-בייט ואחסון בנפח 64/128 ג'יגה-בייט. בגבו מערך צילום כפול עם חיישני 13 מגה פיקסל תוצרת חברת העדשות קרל זייס (Carl Zeiss) והוא רץ על מערכת האנדרואיד 7.1

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.