את רצף מסיבת העיתונאים של החברות הגדולות חותמת נינטנדו. למרות שהיא החברה האחרונה להציג את מרכולתה, מסיבת העיתונאים שלה היא החשובה מכולם משום שהיא מסמנת את תחילת ה"דור הבא" של קונסולת המשחק עם השקת ה-"ווי-יו" (Wii-U), יורשת העצר לקונסולת ה-Wii המצליחה.

נראה כי בנינטנדו הבינו את הביקורת. אם בשנה שעברה העיתונאים יצאו מבולבלים מההכרזה של נינטנדו, ולא הבינו אם מדובר באביזר משלים לקונסולת ה-ווי או קונסולה חדשה בפני עצמה, הפעם נינטנדו לקחה את הזמן (ואפילו האכילה בכפית) והסבירה כי מדובר בקונסולה חדשה לגמרי. הבעיה היא שלא היה איזון מתאים בין הזמן המוקדש להסברים והזמן המוקדש למשחקים. החברה אפילו טרחה להקרין סרטון של מספר דקות (בהמשך) המסביר באופן פרטני אודות כל כפתור על-גבי הבקר ולמרות שמדובר בסרטון אינפורמטיבי הוא משעמם. כמות ההסברים והכניסה לפרטים במסיבת העיתונאים של נינטנדו, למעט רגעים קטנים, גרמו לה להרגיש לא מרגשת בעליל.

לחדש בכל מחיר
בעבר החדשות השתלמה לנינטנדו, כאשר בתחילת הדור הקודם היא העדיפה חדשנות על-פני ביצועים והשיקה את קונסולת הווי, אשר הייתה חלשה באופן משמעותי מהאקסבוקס 360 והפלייסטיישן 3 והסתמכה בעיקר על בקרי תנועה. מסתבר שההחלטה הזו הייתה נכונה וקונסולת הווי היא הנמכרת ביותר כיום ונתח השוק שלה כמעט שווה לנתח השוק של הפלייסטיישן 3 והאקסבוקס 360 גם יחד. בנוסף, בעקבות כך שנינטנדו לא השתמשה בחומרה המשוכללת ביותר הקונסולה, היא הייתה בעלת תג מחיר מוזל כל אלו הפכו אותה לנגישה יותר עבור נתח שוק רחב יותר.

קרא עוד:  המשחק החדש של הארי פוטר ועוד ארבעה משחקי מציאות רבודה לסלולר

וידאו: הסבר מעמיק על בקר השליטה החדשני

כעת בחברה מתכוונים לשחזר את ההצלחה. היא משיקה קונסולה, שעל-פי הערכות תהיה חזקה במעט מהאקסבוקס 360 וגם פה החברה מהמרת על חדשנות. בנוסף לבקר השליטה הקלאסי ובקר התנועה הקונסולה תתמוך גם בחיבור של עד 2 "ווי-יו גיימפאד", אך הדבר יגרור פגיעה בביצועים. בקרי משחק המצויידים גם במסך לחיצה, הכוללים גם חיישני תנועה. המסך על-גבי הבקר יכול לשמש כמסך הראשי במקום הטלוויזיה ואף כמסך משני המסוגל להרחיב את חווית משחק, כך למעשה יכול לשמש מסך הקונסולה כמסך שליטה על הציוד של השחקן מבלי לעצור את המשחק ולאפשר חווית משחק רציפה וזורמת, אך הדבר כבר אינו ייחודי לנינטנדו שכן מיקרוסופט מספקת פיתרון דומה על-ידי יישום ה"אקסבוקס סמארט-גלאס", אם כי הדבר תלוי כמובן בהתאמה הנדרשת ממפתחי המשחקים.

כמו-כן יכול לשמש הבקר החדשני כמעיין מחשב-לוח, גם כאשר הקונסולה כבויה. ניתן יהיה לגלוש באינטרנט ולשמש כשלט אוניברסלי לטלוויזיה. נתון נוסף שהחברה לא חשפה הוא האם הבקר עם המסך יגיע עם כל קונסולה או בנפרד, דבר שלבטח ייקר את העלות שלה וכמה יעלה בקר נוסף.

יחד עם הקונסולה, נינטנדו הציגה מגוון משחקים שונים (הדגמות בערוץ הטיוב) ובין השמות נשמעו Super Mario Bros, Wii Fit U, Batman: Arkham City, Nintendo Land, ZombiU, Rabbids Land, Sports Connection ו-Ninja Gaiden 3. בנוסף ניתן למצוא גם את Mass Effect 3 ו-Tekken Tag Tournament 2.

קרא עוד:  העונה השנייה של Apex Legends יוצאת לדרך

לכבוש את הסלון
בחברה ערים להצלחה של מיקרוסופט בנושא ומעוניינים גם לאפשר לקונסולת הווי-יו להחליף את הממיר ולשמש כמרכז בידור ביתית באמצעות שירותי הזרמת ווידאו באופן מקוון, אך לנינטנדו אין את ה"אקו-סיסטם" שיש למיקרוסופט ובמסיבת העיתונאים טרם נראו השירותים הללו בפעולה. מעניין יהיה לראות כיצד תתקבל קונסולת הווי-יו והאם ההשקה המוקדמת שלה (עוד השנה) לעומת המתחרות תאפשר לה לכבוש את נתח השוק של הגיימרים שצמאים לביצועים גבוהים יותר או שמא אלו יעדיפו לשבת על הגדר ולהמתין ולראות מה מכינות סוני ומיקרוסופט לשנה הבאה.

וידאו: מסיבת העיתונאים במלואה

צילומים: wiiu-spiele.com CC

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.