שנה שעברה כאשר נינטנדו הציגו בתערוכת E3 2011 את ה-Wii U חלקנו הרמנו גבה נוכח הבשורה המוזרה שהגיע מיפן: החברה מתכוונת לשווק לצד הקונסולה שלה מעיין שלט עם מסך לחיצה, המשמש כמסך משני ומסוגל להציג פרטים נוספים אודות עולם המשחק ואפילו לשמש כמסך העיקרי כאשר הטלוויזיה בסלון כבר תפוסה.

הסמארט-גלאס מאפשר להציג מידע משלים על גבי מחשב-לוח או הסמארטפון, לחצו כדי להגדיל

ככל שעובר הזמן נראה כי יש משהו בקונספט של נינטנדו, ונראה כי החברות לא מעוניינות להמתין ולראות אם הקונספט של שלט-מחשב-לוח יהפוך להצלחה, וכפי שראינו עם בקרי השליטה של ה-Wii, סוני הציגה יכולת דומה עם קונסולת הפלייסטיישן ויטה ואילו מהענקית מרדמונד, שלה אין קונסולה ניידת, מתכוונת להשיק פתרון משלה ומציגה את יישום ה"אקסבוקס סמארט-גלאס" (Xbox SmartGlass) המיועד לפלטפורמות ה-Windows 8, Windows Phone, iOS ו-Android.

היישום מאפשר לכל מחשב-לוח או סמארטפון  לשמש כמסך משני בו ניתן לקבל מידע נוסף ואף לשחק במשחק באופן קצת שונה, כפי שניתן לראות בווידאו ממסיבת העיתונאים במשחק פוטבול לדוגמא, ניתן לתכנן מהלכים דרך מחשב הלוח כאילו היינו המאמנים של הקבוצה ואילו בהיילו 4 ניתן לקבל מידע משלים אודות עולם המשחק. אך הדבר לא מוגבל רק למשחקים, כאשר צופים בסרט שרלוק הולמס לדוגמה ניתן לקבל באמצעות המסך המשני מידע אודות השחקנים או הסצנה בה צופים כעת. כרגע טרם ידוע אם מיקרוסופט יאפשרו להשתמש במחשב-הלוח במקום במסך הראשי באמצעות הזרמת ווידאו ואנו נמתין להשקת האפליקציה או לפרסום פרטים נוספים.

קרא עוד:  מיקרוסופט שחררה גרסאות ציבוריות ראשונות של Edge החדש

היתרון של הסמארט-גלאס אל מול הפתרון המתחרים הוא שעבור האקסבוקס אין צורך לרכוש אביזר משלים כגון שלט מיוחד או קונסולה ניידת, וניתן פשוט להשתמש במכשיר הסמארטפון האישי או מחשב-הלוח גם אם הם לא מריצים את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט. האפליקציה תשוחרר במהלך השנה.

וידאו: הסמארט-גלאס בפעולה

האקספלורר מגיע לאקסבוקס
הכרזה נוספת שהגיעה היא ש(סופסוף) יהיה ניתן לגלוש באינטרנט באמצעות האקסבוקס. הדבר יתאפשר באמצעות אינטרנט אקספלורר 10 שיוטמע בקונסולה כחלק מהעדכון הבא של ה"דשבורד" אך הניווט בדפי הרשת לא יתבצע באמצעות השלט, אלא ניתן באמצעות יישום הסמארט-גלאס להפוך את הסמארטפון למקלדת ו/או משטח עקיבה אלחוטי. עוד חידושים שנחשפו בתערוכה היא האפשרות לסנכרן קבציד מדיה בין מחשבים וטאבלטים מבוססי Windows 8, הקינקט ישודרג ויאפשר הוספת פקודות קוליות, וגם חברת הספורט נייק פרסמה כי היא תשיק משחק לקינקט שישלב את נייק פלוס ויספק רמת כושר של אתלטיים.

אם המשחקים זה מה שמדבר אליכם, אז בדרך לקונסולה המשחק Spliter Cell: Blacklist, וכן המשחק הבא בסדרת Gears of Ware: Judgment שיגיע בשנה הבאה, South Park The Stick of Truth ו-Resident Evil 6 ולא נשכח גם את Black Ops 2. בנוגע למשחקי הקינקט יגיעו גם Fifa 13 וגם Medden 13 ושניהם יתמכו בפיצ'ר הזיהוי הקולי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.