לפני כשנתיים השיקה יצרנית הנעליים נייקי (Nike) את ה-HyperAdapt 1.0, נעליים ״חכמות״ בעלות שרוכים חשמליים אוטומטיים, בדומה לקונספט שאותו הציגה החברה לפני יותר מעשרים שנים בסרט הקולנוע ״בחזרה לעתיד 2״. זו הייתה מהדורה מוגבלת שאזלה מהמלאי בזריזות, למרות מחיר של 720 דולרים לזוג. רוב מעריצי הסרט, חובבי הטכנולוגיה והספורטאים החובבים נאלצו להמשיך אם כן ולשרוך את נעליהם בדרך הישנה והטובה.

כעת מוכנה החברה להשיק את הדור השני, Adapt BB שמו, שאמור להיות מעט נגיש יותר. במחיר של 350 דולרים לזוג עדיין מדובר בנעלי ספורט יקרות להחריד, אך הפעם הן אמורות להיות זמינות בכל חנויות החברה בארה״ב (וייתכן שגם במדינות אחרות). בנוסף, מדובר בדגם משופר כמעט מכל הבחינות: הן קטנות, קלות ואמינות יותר, כאשר כל הרכיבים הטכנולוגיים השונים, החל במנוע ש״מותח״ את השרוכים ועד לסוללה ולאנטנת ה-Bluetooth, כלולים בתוך מארז אחד קומפקטי.

ל-Adapt BB יש גם אפליקציה תואמת למכשירי טלפון חכמים. זו משמשת בגרסתה הראשונה לקביעת נקודת הלחץ האידיאלית בעת שריכה ראשונית של הנעליים, אולם בעתיד מבטיחה נייקי כי האפליקציה תוכל למדוד את לחץ הדם בכף הרגל, וכך להדק או לשחרר את השרוכים באופן דינאמי תוך כדי הפעילות הספורטיבית, תוך מניעת פציעות. בנייקי דואגים לציין כי דגם זה מיועד במיוחד לכדורסל – רמז לכך שבעתיד הלא רחוק עשויה החברה להשיק דגמים ״חכמים״ נוספים המיועדים לפעילויות ספורטיביות אחרות כגון כדורגל או ריצה.