חברת האופנה נייקי (Nike) הודיעה באופן רשמי על אחד הפרויקטים המסקרנים עליהם היא עובדת כבר מזה חמש שנים. בהשראת סרטי 'בחזרה לעתיד' היא מתכוונת להציע בעתיד הקרוב נעל עם שרוכים חכמים שמסוגלים לקשור את עצמם. הפרויקט, שזכה לשם HyperAdapt 1.0, יהיה זמין ל-"רכישה והתנסות" החל מה-28 בנובמבר, אבל רק בחנויות נבחרות של החברה בארצות הברית.

מדובר למעשה בנעליים שמצויידות בשרוכים שעשויים מסוג של חוט דיג, כאשר חיישנים חכמים ימוקמו בסוליה. בכל פעם שנועלים את הנעל הכבלים מתהדקים מעצמם על בסיס אלגוריתם שקשור ללחץ, כך שהנעל למעשה מתאימה את עצמה לכף הרגל ומסוגלת לעשות את זה לכל אורך היום ברמות משתנות בהתאם לפעילות. אם ההרגשה לוחצת או רפויה מדי ניתן לשנות זאת באמצעות זוג כפתורים שממוקמים בלשון של הנעל.

בנוסף,נורות LED נדלקות כאשר השרוכים מתהדקים, וגם כאשר הנעל זקוקה להטענה. יש צורך בכשלוש שעות להטענת הנעל, כאשר כל הטענה מספיקה לכשבועיים של שימוש. ההטענה מתבצעת באמצעות כבל שמתמגנט אל הנעל, בדומה לכבל ההטענה של השעון החכם של אפל (Apple). טרם ידוע מה יהיה מחירן של הנעליים עם השרוכים החכמים, אבל גורמים צופים לתג מחיר גבוה במיוחד.