מערכת ה-ICS שהוכרזה לפני כשבוע תתמוך סוף סוף בריבוי ליבות בצורה מלאה, ואמורה לגרום למכשירים החדשים כיום (בעלי שתי ליבות לפחות) לפעול בצורה מאוד מהירה וחלקה יותר. בנוסף, נוספו מספר רב של פיצ'רים וחידושים ברמת ממשק המשתמש שהופכים את המערכת לידידותית יותר.

לפני מספר ימים נאמר כי Nexus S יקבל עדכון גרסה ל-ICS, בשורה ששימחה מאוד את בעלי המכשיר, אך תהייה גדולה בעולם הייתה האם גם Nexus One הוותיק יקבל עדכון עבור מערכת ה-ICS והשאלה נותרה ללא מענה, עד היום. גוגל הודיעה רשמית כי Nexus One לא יקבל עדכון ל-ICS מכיוון שהוא ישן מדי על מנת לקבל עדכון, רשמי לפחות.  הצער שבדבר מהול בשמחה כיוון ששוק המפתחים הפרטיים באנדרואיד גדול, כדוגמת חברים שונים בפורום XDA שככל הנראה יעשו את העבודה בעצם, ויוציאו עדכון ICS ל-Nexus One, וחלקם כבר החלו במלאכה.

מפתיע לשמוע שגוגל זונחת את המכשיר בן השנתיים, או שלא? ההתלבטות של החברות היא רבה, שכן בזמן שהם נדרשות מהמשתמשים לפתח גרסאות חדשות על מכשירים ישנים, הם נדרשות גם לספק להם תמיכה, דבר שעלותו יקרה כאשר המכשיר אינו נמכר עוד. בכל מקרה, בעלי Nexus One, אין מה להתאכזב ויש להאמין כי תוך זמן קצר ICS יגיע למכשירכם, גם אם זה לא בצורה רשמית. (מקור)