השמחה מהשעות המוקדמות של הבוקר עדיין במיטבה בישראל ובכל רחבי העולם, משתמשי אנדרואיד רבים שצפו בהכרזה וכאלה שקראו עליה בשעות הבוקר המאוחרות היו שמחים מאוד לפגוש את היורשת שחיכו לה בציפיות כה רבות. החידושים במערכת רבים, בתחום הווידג'טים, הצורה שבה המערכת עצמה בנויה, והכי הרבה בתחום העיצוב.

נקסוס אס יהיה הראשון
מנהל חוויית המשתמש של מערכת האנדרואיד, מתיאס דוארטה, במקצועו מעצב מערכות מחשוב, שאת רוב יסודות העיצוב בהשפעתו ראינו לראשונה במערכת "חלת הדבש" בגרסה 3.0, אישר שמכשיר הנקסוס אס (הנקסוס הקודם פרי פיתוחם של סמסונג וגוגל) גם כן יקבל את גרסת הקסטה(4.0),  אך לא דייק בפרטים מהסיבה שלכל רשת סלולר יש תהליכי השקה שונים, בסופו של דבר העדכון יגיע לכולם. הוא הוסיף ואמר שבעיקרון כל מכשיר שעד היום הריץ את גרסה 2.3 של המערכת יוכל להריץ גם את הגרסה החדשה. אל תקחו את הנתון הזה כמובן מאליו כי לא בטוח שתקבלו את העדכון למכשירכם, אפילו הנקסוס הראשון נמצא כיום בסימן שאלה, אבל אם במקרה אתם הבעלים של הנקסוס אס או שתהיו בין המאושרים שירכשו לעצמם גלאקסי נקסוס, אתם יכולים להיות רגועים. לפי דבריו של אנדי רובין בראיון בכנס AsiaD, הגלאקסי נקסוס יופץ באירופה, אסיה וארה"ב במהלך חודש נובמבר יחד עם הקסטה, ולנקסוס אס כנראה שהעדכון יגיע בקרוב מאוד.

מכשירים נוספים של חברות זריזות יזכו לקבל את העדכון גם כן

קרא עוד:  איך זה Galaxy S4 עם אנדרואיד 9.0? עכשיו מתעדכן בזכות LineageOS

מקורות בחברת אסוס מסרו שה-Eee Pad Transformer 2, היורש לטאבלט המצליח של החברה, יגיע כבר עם הקסטה, וקודמו, הראשון בסדרה, יקבל את העדכון בקרוב מאוד אך תאריך ספציפי לא נחשף.

מאליין מוטריסי, סגן נשיא בכיר במספר תחומים בחברת מוטורולה חשף במסיבת עיתונאים בברלין שה-Droid RAZR הטרי שיחל את שיווקו בחודש הבא, יקבל את העדכון הנחשק בחודשי החורף הקרוב: "מוטורולה פועלת כדי לשלב במערכת החדשה את התוכנות הממותגות שלה, ביניהן MotoCast (שימור במכשיר כסטרימר) ו-Smart Actions (הגדרות חכמות שמותאמות למצב ומיקום בו נמצא המשתמש).

HTC בוחנת

האתר TechRadar פנה לחברת HTC הטייוונית בשאלה מתי הם ישחררו את הגרסה החדשה של המערכת לכלל המכשירים שלהם. הם ציפו שהחברה תדבר רבות על כל האפשרויות החדשות שמציעה הקסטה, אבל בדרך מאוד מוזרה התגובה שקיבלו הייתה מאוד לא מחויבת, דובר החברה מסר: "אנחנו מאוד נרגשים מהגרסה החדשה של מערכת ההפעלה אנדרואיד ובודקים כעת את תפקודה במטרה לקבוע את תכניות השדרוג שלנו. מטרתנו היא להעניק לכל אחד מלקוחותינו חווית שימוש משופרת שתאפשר שילוב חכם של פעולה תקינה של החומרה הייחודית בכל מכשיר, תספק חווית שימוש מושלמת עם ה-Sense שלנו, ותעבוד טוב יחד עם הבסיס של מערכת ההפעלה החדשה. בעוד היעד המרכזי שלנו הוא לשדרג כמה שיותר ממכשירינו החדשים, אנחנו מחויבים לשמור על ביצועים ויציבות של כל מכשיר באשר הוא לפני הכל. אנא המשיכו להתעדכן לגבי שדרוגים למכשירים ספציפיים בהמשך".

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציג טכנולוגיה מהפכנית בתחום הסוללות למכשירים ניידים

נראה שמכשירים מסוימים של החברה, סביר להניח שהישנים יותר, לא יקבלו את העדכון לגרסת הקסטה החדשה. החברה אמנם תנסה לספק לכולם את אותה חווית השימוש, אבל לא תמיד מפרט החומרה המיושן מאפשר לספק זאת ומציב מחסום בהתקדמות לעבר העתיד.

ומה לגבי Galaxy S II ומכשירים נוספים? סבירות גבוהה שהוא בין המכשירים שיקבלו עדכון ונאלץ להמתין להכרזות הרשמיות (והסופיות) של היצרניות.