אחת ההפתעות הגדולות שהתגלו בעיצובו של הנקסוס 5 לאחר השקתו בתחילת החודש הקודם הייתה הטבעת הגדולה אשר מקיפה את המצלמה.  טבעת כזו גדולה מסביב למצלמה עוד לא ראינו לפני כן במכשירים שונים, אז מדוע היא נראית כך?  מסתבר כעת כי הטבעת הזו מכילה מגנט, אשר נועד לאפשר הצמדת עדשות צד שלישי קטנות למכשיר (Add-On Lenses) וכך לספק למשתמש אפשרות לצלם תמונות עם אפקטים כמו wide-effect, fish-eye, telephoto וכדומה. עדשות כאלו עולות בדרך דולרים בדדים, ויכולים להפוך את הצילום בנקסוס 5 להרבה יותר מהנה.

ואולם החיסרון בהוספת עדשה זו הוא שהיא יכולה להאט את ההתמקדות (הפוקוס) במצלמה. כידוע, המצלמה בנקסוס 5 ידועה גם ככה בהתמקדות האיטית שלה, כך שהוספת עדשה עלולה להרע את המצב אולם זה צפוי להיפתר בעדכון 4.4.1 שכבר החל להגיע למכשירים אשר ישפר משמעותית את השימוש במצלמה, ויביא התמקדות מהירה יותר ומהירות צמצם גדולה יותר.

האפשרות להוסיף עדשת צד-שלישי, שהגיע במסווה של טבעת גדולה מסביב למצלמה, הינה תוספת נחמדה שחמקה תחת הראדר והגיעה כהפתעה, רק יש לשים לב כי לא כל עדשה תתאים למכשיר מאחר ולכל עדשה יש קיטוב ומבנה שונה והמגנט עלול לדחות את העדשה במקום להתחבר אליה.

תמונות נוספות בפורום של AndroidCentral