שלא כמו אפל, סמסונג, סוני, HTC ושאר יצרניות הסמארטפונים המובילות, גוגל בחרה להשיק את מכשיר הדגל שלה ללא אירועים מיוחדים. רגע אחד הוא לא קיים, ורגע אחרי הוא מופיע בחנות. פשוט וקל. התהליך השקט הזה לא מנע מהמכשיר להשיג שלל ביקורות חיוביות ביותר, כולל זו שלנו, אך בכל זאת, כך נראה, יש במכשיר כמה וכמה בעיות, חלקן ייפתרו כבר בעדכון 4.4.1 הקרוב.

דוד בורק (David Burke) מגוגל אמר בראיון לאתר The Verge שגרסה 4.4.1 של אנדרואיד (KitKat) מגיעה לנקסוס 5 ואיתה כמה שיפורים, בעיקר למצלמה. ראשית, המצלמה תתמקד מהר יותר כעת, ומהירות התריס גדלה. זה אומר שתמונות יראו מעתה פחות מטושטשות ורעידות פחות ישפיעו על איכות התמונה, אבל יהיו יותר "רעשים" בתמונה. גם החשיפה לאור ואיזון הצבע הלבן השתפרו, כפי שניתן לראות בתמונות שהועלו:

 

מעבר לשיפורים במצלמה עצמה, העדכון גם גורם לאפליקציית המצלמה להיפתח מהר יותר (שנייה אחת מהר יותר למעשה) ומתקן באג בפתיחת המסך מנעילה על ידי זיהוי הפנים. מעבר לכך, הדיווחים אומרים כי היא תכלול גם תיקונים בעיית חיבור מייל הארגוני (Exchange) ,תקלת השמע נמוך ברמקול וזלילת סוללה בחיבור Wi-Fi  במכשיר הנקסוס 5. העדכון כבר שוחרר וצפוי להגיע לכלל המכשירים בשבועות הקרובים.