ג'ימייל Gmail

בהמשך לשינויים הרבים שמתכננת גוגל (Google) בשירות הדואר שלה, Gmail, הודלפו גם כמה צילומי מסך שחושפים לא רק שינוים עיצוביים וממשקיים אלא גם מספר תכונות חדשות ומסקרנות.

Gmail יאפשר אינטגרציה מידיית יותר עם שירותים שונים של גוגל, כך שבסרגל הכלים שבצד למשל יופיעו גם שירותים כמו Google Calendar לצורך גישה מהירה יותר ללוח השנה, או Google Keep לצורך הוספה והצגת הפתקים והתזכורות.

כמו כן תשיק גוגל מצב חדש בשם Confidential Mode אשר יאפשר לשולח לשלוט במשך הזמן שבה ההודעה תוצג לנמען, ומה שהנמען יכול לעשות איתה. כך למשל, שולחים יוכלו לנעול את הודעת הדוא"ל שהם שולחים לנמענים באמצעות קוד אישי אשר יישלח לסלולרי ורק הוא יהיה מסוגל לפתוח את ההודעה. כמו כן יוכלו שולחים לקבוע תאריך תפוגה להודעה שהם שולחים, כך שהיא תימחק אוטומטית מתיבות הדואר של הנמענים לאחר פרק זמן מסויים, למשל שבוע. נמענים יקבלו אזהרה שההודעה שקיבלו תימחק בזמן המיועד.

בנוסף יוכלו שולחים להגביל את אפשרויות ההעברה של ההודעה לנמענים אחרים ולמנוע מהנמענים המקוריים להדפיס אותה, להעתיק אותה, להוריד את הקובץ המצורף או להעביר אותו לאחרים.

ראוי לציין ש-Gmail הוא לא שירות הדואר היחיד שתומך בתכונות הללו, אך רובן היו שמורות עד כה לשרתי דואר עסקיים כמו למשל הגרסה השולחנית של Microsoft’s Outlook שמותקנת במחשבים של ארגונים רבים.