קבוצת התקינה Bluetooth SIG, הכריזה רשמית על המפרט של Bluetooth 5, אותו חשפה בתחילת החודש האחרון אשר יגיע למכשירים כבר בסוף השנה או תחילת שנה הבאה.

הפרוטוקול המעודכן יספק שיפור משמעותי לחיבור התקנים לטווח הקצר בהשוואה לתקן Bluetooth 4.2 הנמצא בשימוש כיום, כך נראה עד פי שניים יותר מהירות העברת הנתונים ועד פי ארבע הגדלת הטווח. לדברי הקבוצה, השיפור בנתונים אלה ירחיב את השימוש ב-Bluetooth למגוון של שימושים נוספים ויאפשר למוצרי האינטרנט של הדברים (IoT) לנצל את היכולת ולהחליף את הצורך בקישוריות WiFi.

למשתמש הבסיסי הדבר יאפשר שימוש בהתקנים למרחק רב יותר, כך לדוגמה האזנה לרמקול אלחוטי לא תהיה מוגבלת יותר לטווח קצר, כמו גם השימוש בדיבוריות אלחוטיות שהקליטה נפגעת כבר כאשר מתרחקים מספר מטרים מהמכשיר. יתרה מכך, בזכות השיפור במהירות הנתונים, גם מוצרים הניזונים מ-Bluetooth יקבלו את המידע במהירות גדולה יותר כמו שעונים חכמים או מוצרי בית חכם אחרים. בקבוצה רואים אף שימוש בקישוריות במקומות ציבוריים כמו מוזיאונים, פארקים ועוד לקבלת מידע אינפורמטיבי וצפייה בתוכן במקום, בזכות תכונות חדשות שייתמכו וזיווג מהיר בין התקנים.

התקן החדש יוצע ליצרניות השבבים בהמשך השנה, כך שהוא יהיה נפוץ כאמור במכשירים והתקנים בשלהי שנה הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.