קבוצת התקינה Bluetooth SIG הודיעה כי היא תחשוף בקרוב שדרוג רחב לתקן הבלוטות' (Bluetooth) הקיים ותציג מספר שיפורים בהשוואה לתקן הקודם כמו מהירות גבוהה יותר וטווח מוגדל.

התקן החדש Bluetooth 5.0, שצפוי להחליף את תקן 4.0 שהוכרז עוד ב-2010 והחל להופיע במכשיר ובהתקנים כשנה מאוחר יותר, יוצג ב-16 בחודש הבא במסיבת עיתונאים שתערוך קבוצת Bluetooth Special Interests Group (או בקיצור SIG) בלונדון, כך הודיע מנכ"ל הקבוצה מארק פאוול (Mark Powell), שחשף גם מעט מן התכונות שילוו את התקן החדש.

בין התכונות, טווח המרחק של תקן הבלוטות' יוכפל בהשוואה לכיום, אשר כזכור, טווח המרחק המקסימלי של התקני הבלוטות' ב-Class 2 הינו כ-10 עד 20 מטר, כך שבעזרת התקן בחדש יגדל עד ל-40 מטר. בנוסף, כך מספר, תופחת משמעותית צריכת האנרגיה בהשוואה לדור הקודם וכן מהירות העברת הנתונים תצמח עד לפי 4 בקירוב בהשוואה לדור בקודם.

פאוול כי סיפר גם כי החל מהשנה הבאה תורחב משמעותית אמצעי השימוש בטכנולגיה עצמה, וכי ניתן יהיה לאסוף ולקבל מידע משבבי בלוטות' קטנים שיוצבו במקומות מרכזיים כדוגמת פארקים, מוזיאונים ועוד. "אנו מצפים כבר לפרוש וכן לאמץ את התקן החדש" – כך סיפר.

בעוד התקן עצמו יוכרז כאמור ב-16 ביולי לחודש הנוכחי, סביר כי נראה את שילובו במכשירים סלולריים וכן התקנים נוספים עם תחילתה של שנה הבאה.