העוזרת האישית של אפל (Apple), סירי (Siri) מגיעה גם לטלוויזיה: אפל הכריזה היום כי מלבד ה-iPhone ומכשירי ה-iPad ששם היא כבר קיימת, היא תכלול אותה בגרסה החדשה של ה-Apple TV.

מזרים המדיה יגיע כעת עם חיפוש אוניברסלי קולי המופעל על ידי סירי ובלחיצה על הכפתור הייעודי בשלט נוכל לומר את המבוקש – בין אם זה ניווט בין התפריטים, חיפוש תכנים ועוד, זאת באמצעות מיקרופון זעיר המוחבא בתוכו.

החיפוש המתקדם של אפל המכונה “פרו-אקטיב” מבצע חיפוש רחב יותר גם בתוך אפליקציות. כך ניתן לחפש כותרים של סרטים או סדרות והתוצאות יוצגו מחנות ה-iTunes, מספריית ה-Apple Music ומשירותי הרשת Netflx, Hulu או Showtime גם יחד ללא צורך לחפש בכל אחד בנפרד. אפשר לדוגמה לבקש מסירי להציג רק את הסרטים החדשים (“Show me movies. Just the new ones”) או סרטים עם שחקן מסוים (“Show me movies with Will Ferrell”).

חנות אפליקציות וממשק חדש

עיקר ההתמקדות בהכרזה היא על יכולות החיפוש של סירי, אך ישנו גם שדרוג מערכתי כולל וממשק חדש המכונה tvOS המבוסס על iOS 9 ומספק דרך קלה ונוחה יותר לסייר בין האפליקציות והתכנים שלנו ובעתיד ככל הנראה גם משחקים. ישנה חנות אפליקציה ייעודית ומפתחים צד שלישי יוכלו להוסיף מגוון של אפשרויות וחידושים למערכת.

בצד החומרה, העדכון המאסיבי והחשוב הוא שבב 64 ביט מדגם A8 ומשולב עם תקשורת WiFi 802.11ac ובלוטות’ 4.0 כמו גם יציאת HDMI, יציאת רשת וחשמל. גם השלט עבר שדרוג וכולל גם משטח עכבר וחיישן תנועה חדש, זאת מלבד המיקרופון לפקודות הקוליות.

הדגם החדש יושק באוקטובר במחיר של 149 דולר לגרסת 32 ג’יגה-בייט ו-199 דולר לגרסת 64 ג’יגה-בייט.

קרא עוד:  מחשב ה-Mac Pro הושק: מתחיל ב-5,999 דולרים ויכול להגיע לסכום מטורף