בין אם על-מנת לרצות את מפעילות הסלולר או המתשמשים בעלי חבילות הגלישה המוגבלות, בנטפליקס (Netflix), שירות הזרמת הוידאו אשר זמין בישראל החל מחודש ינואר האחרון, יוטמע באפליקציה לניידים מצב חיסכון בנתונים סלולריים.

מצב החיסכון בנתונים נמצא בבדיקה כבר היום וזמין עבור חלק מהמשתמשים ובעת הפעלה של מצב זה קצב ה-Bitrate יורד ל-600Kbps כאשר המשתמש צופה בסרט או סדרה על-גבי חיבור של תקשורת נתונים סלולרית. על-פי הפרסום בבלוג החברה "קצב זה מציע איזון המבטיח חווית צפייה טובה תוך הימנעות מקנסות לא מתוכננים מספקי סלולר" כלומר, הורדה של איכות התוכן לרמה כזו שלא תורגש באופן קיצוני על-גבי מסכים קטנים של מכשירים ניידים.

מדובר באפשרות מבורכת, במיוחד מאחר ולא לכולם ישנה חבילת גלישה בלתי מוגבלת וישנם מפעילם סלולרים שאף גובים מהלקוחות תשלום נוסף בעת חריגה. הוול-סטרייט ג׳ורנל אף מדווח כי בארצות הברית, במעל ל-5 שנים מגבילה נטפליקס, ללא התערבות של המשתמש, את קצב התעבורה אצל לקוחות של מפעילות הסלולר ווריזון (Verizon) ו-AT&T וזאת על-מנת למנוע מהלקוחות לשלם תופסת כספית.

(תמונה: Android Police)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.