אפליקציית התחבורה הציבורית Moovit משיקה פיילוט לשירות חדש המאפשר שיתוף נסיעות, שבאמצעותו, נהגים יכולו לשתף את נסיעתם עם נהגים אחרים או כאלה המרבים להשתמש בתחבורה הציבורית ולחלוק עימם את עלויות הנסיעה.

לאחר רישום קצר, משתמשי Moovit יוכלו לצפות בנהגים המציעים שיתוף נסיעה, כולל פרטים בסיסיים על הנהג, את פרטי הנסיעה ועלותה. כך לדוגמה, האפליקציה תציע למשתמשים נסיעות שיתופיות אפשריות, על פי הרגלי הנסיעה שלהם וברשימה תוצג נקודת האיסוף, נקודת ההורדה ועלות של נסיעה הנעה בין שקלים בודדים עד עשרות שקלים בלבד. ברגע שמשתמש מבקש להצטרף לנסיעה והנהג מאשר את הבקשה, הנסיעה השיתופית נקבעה.
מחיר הנסיעה עבור כל נוסע נקבע לפי תחשיב קבוע כתלות במרחק הנסיעה בק"מ ולרוב יהיה דומה למחיר התחבורה הציבורית באותו מסלול.

"Moovit בוחנת בצורה מתמדת פתרונות חדשים עבור המשתמשים שלה, במיוחד עבור אלו הנדרשים לנסיעות ארוכות המשלבות כמה אמצעי תחבורה" מסר אלכס טורס, סמנכ"ל שיווק מוצר ב-Moovit "החלטנו לבצע את הניסוי בישראל לא רק כי לאפליקציה קהילת משתמשים גדולה ונאמנה כאן, אלא גם כי הישראלים כבר הוכיחו פעמים רבות בעבר עד כמה הם פתוחים לפתרונות טכנולוגיים חדשניים".

Moovit הישראלית היא כיום מבין אפליקציות הניווט בתחבורה הציבורית המוכרות בעולם. היא זמינה לשימוש בלמעלה מ-800 ערים ב-60 מדינות מסביב לגלובוס. לאפליקציה למעלה מ- 30 מיליון משתמשים והיא זמינה להורדה למערכות ההפעלה הניידות.

קרא עוד:  מצטלמים לסטוריז? אלה האפליקציות שישדרגו לכם את התמונות

גם Waze החלה להציע לאחרונה שירות דומה המכונה RideWith, המיועד לחבר בין נוסעים לנהגים לצורך נסיעה משותפת לחסכון כספי, כאשר התעריף נקבע על פי המרחק של שקל אחד לכל ק”מ. לאחר מילוי פרטים שונים, הנהג יקבל פניות של נוסעים המעוניינים להצטרף לנסיעה, והוא מצידו נדרש לסקור את הבקשה כמו גם מקום האיסוף, והנוסע, במידה ואושר, יוכל לצפות במסלול הנסיעה של הנהג בזמן אמת.