מזה זמן, לקוחות הסלולר בארץ מתלוננים כי מכשירים המתחברים דרך שיתוף נקודת גישה אלחוטית הקיים בסמארטפון (Tethering), גולשים לאט יותר ואינם מקבלים את המהירות המקסימלית. באורנג' קנסו לקוחות על כך, באחרים הכחישו וחלק הגבילו באופן מפורש.

הדבר עלה לכותרות במיוחד לאחר תחילת שיווק ה”חבילות ללא הגבלה” של חברת הוט מובייל, רמי לוי, 012 מובייל וגולן טלקום, אשר הציעו שיחות והודעות ללא הגבלה במחירים הנעים בין 88 למאה שקלים, ואת הגלישה הגבילו לנפח מסוים או אסרו את האפשרות לשיתוף נקודת גלישה דרך הסלולרי, ולעיתים האטו את הגלישה.

כעת משרד התקשורת נכנס לתמונה, ובחוזר שהפיץ קבע שאין להגביל או לחסום תכונה זו המצויה במכשיר, וכי בבירור שנערך התברר כי החברות ניסו לעקוף את הרישיון שניתן להם ולהחיל את ההגבלה דרך מערכות התקשורת ולא במכשירים עצמם, אולם כאמור, הוא קבע כי אין זה חוקי.

“התברר, כך למשל, כי חברות מסוימות חסומות את היכולת המובנית של מכשירי הסמארטפון לשתף חיבור האינטרנט עם מכשירים אחרים על ידי ניצות קישוריות ה-3G, ובכך להעניק למכשירים בעלי קישוריות USB, WiFi או Bluetooth גישה לאינטרנט מכל מקום שיש בו דור 3, החל מ-Laptops, Netbook, מחשבים נייחים ועוד.”

בעקבות הפנייה של משרד התקשורת לחברות, אורנג' הפסיקה את גביית הסכום הנוסף לגלישה, וכי המשרד הוסיף שיבוצע פיקוח על מנת לוודא כי הדברים אכן מיושמים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.