מעט יותר משנה לאחר שהבהירה באופן ברור כי אין בכוונתה להמשיך ולפתח את Windows 10 Mobile, מכריזה מיקרוסופט (Microsoft) באופן רשמי כי החל מה-10 בדצמבר 2019, לא תשחרר עוד עדכונים משום סוג ולא תספק תמיכה למשתמשי מערכת ההפעלה אותה פיתחה עבור מכשירי טלפון חכמים. שלושה חודשים לאחר מכן תסגור מיקרוסופט גם את האפשרות לגיבוי מקוון של הגדרות המכשיר והאפליקציות המותקנות עליו, בעוד שהתמיכה בגיבוי לתמונות תוסיף לפעול עוד 12 חודשים, עד לחיסולה המוחלט בדצמבר 2020.

הכרזה זו של מיקרוסופט מתלווה להמלצה יוצאת דופן של החברה, שעברה החזיקה בגישה תחרותית ואף מונופליסטית בתחום מערכות ההפעלה. אולם מיקרוסופט של היום היא חברה שונה לגמרי, ובמסגרת הכרזתה על קץ התמיכה ב-Windows 10 Mobile, ממליצה החברה למשתמשים שעדיין נותרו עם מכשיר טלפון חכם המבוסס על מערכת הפעלה זו לעבור למכשיר אחר התומך באנדרואיד או ב-iOS, ולהתקין עליו את האפליקציות הרשמיות של מיקרוסופט המאפשרות סנכרון בזמן אמת עם המחשב האישי, ועבודה על קבצי אופיס (Office).

משתמשי אנדרואיד אף יכולים להוריד את המשגר של מיקרוסופט, המחליף את ממשק מערכת ההפעלה הסטנדרטי בתפריטים חדשים המאפשרים גישה מהירה לאפליקציות, לשירותי דואר אלקטרוני ותזכורות, וגם לסייענית הדיגיטלית קורטנה (Cortana). ניתן לראות בכך, אם כן, את ההמשך הטבעי ביותר ל-Windows 10 Mobile, שהפעם דווקא זוכה להצלחה מרשימה עם יותר מ-10 מיליון הורדות.