חודש וחצי בלבד לאחר העדכון לגרסה 5.0 שכללה תמיכה בסנכרון הטלפון והמחשב בעזרת תכונת ה-Timeline, הוציאה מיקרוסופט עדכון נוסף למשגר (לאונצ'ר) שלה לאנדרואיד רגע לפני חג המולד, עם שלל תכונות חדשות.

התכונה השימושית ביותר בעדכון Microsoft Launcher היא מעקב אחר זמן השימוש בטלפון, מה שאמור לסייע להעלות את מודעות המשתמשים לבזבוז זמן ולעודד אותם להשתמש פחות במכשיר. כרטיסייה חדשה במסך הכרטיסים של מיקרוסופט (המקביל למסכי העוזרים האישיים של גוגל, סמסונג וחברות נוספות) מציג את סך הזמן שהמסך היה פעיל היום, וחלוקה לפי האפליקציות שהמשתמש מבלה בהן הכי הרבה זמן. כניסה למסך המלא מציגה את זמן השימוש בכל האפליקציות ומספר ההפעלות של כל אפליקציה, בחלוקה לשעות, היום והשבוע. ווידג'ט למסך הבית מציג את זמן השימוש במכשיר היום במקום נגיש.

שתי כרטיסיות אחרות במסך הכרטיסים קיבלו יכולות סנכרון עם שירותי מיקרוסופט: כרטיסיית ה-To-Do מסתנכרנת עתה עם אפליקציית To-Do של מיקרוסופט, כמו גם עם אאוטלוק וסקייפ, וכרטיסיית ה-Notes מסתנכרנת עם אפליקציית Sticky Notes ל-Windows, אאוטלוק, קורטאנה ו-OneNote.

מי שגר בארה"ב או הגדיר באפליקציה את אזור המגורים שלו את ארה"ב כדי להשתמש בקורטנה (Cortnana), יכול עתה לנסות את "היי קורטאנה" – היכולת להפעיל את העוזרת הקולית של החברה ללא צורך להפעיל את המסך וללחוץ על אייקון המיקרופון.

האפליקציה זמינה בחנות של גוגל, וזכתה עד כה ליותר מ-10 מיליון הורדות.