אט אט מיקרוסופט (Microsoft) ממזגת את פעילות חטיבת המכשירים הסלולריים של נוקיה (Nokia) שרכישתה הושלמה באמצע השנה האחרונה ונראה כי הצעד הסופי מגיע. לפי הדיווח של The Verge המאמת את הדברים שכבר שמענו, השינוי יתרחש ממש בקרוב.

מיקרוסופט מתכננת כי מכשירי ה-Windows Phone של המותג נוקיה ישונו ל-Microsoft Lumia (מיקרוסופט לומיה), שילוב של שמה יחד עם שמה של סדרת הלומיה הכה מזוהה עם המערכת הניידת שלה. הסרת שמה של נוקיה יעשה באופן רוחבי, גם מהמכשירים וגם מיישמים, מוצרים מזוהים ועוד, וכי מדובר בשינוי שלמעשה כבר מתרחש בפועל. מיקרוסופט כבר החלה במהלך לפני מספר חודשים ואתרים שונים של נוקיה כבר מפנים לאתרי מיקרוסופט. גם ממספר אפליקציות שפותחו על ידי נוקיה הסירה מיקרוסופט את שם המותג וכי לאחרונה שינתה החברה את שמה של חטיבת המכשירים של נוקיה ל-Microsoft Mobile.

ישפיע על הצרכן?
רוב המכשירים שיוצרו מאז שנרכשה נוקיה הם מבוססי Windows Phone, ואכן נוקיה מאוד מזוהה עם מיקרוסופט כיום. בחברה אמנם יסירו את מותג נוקיה אך ישאירו את השם לומיה, וכפי הנראה תשמור על מראה זהה לדורות הקודמים, שאף כמעט ולא השתנה במשך השנים. לכן, ספק אם הצרכן יבחין בשינוי ממשי. המכשירים האחרונים אשר הוכרזו תחת מותג נוקיה הם ה-Lumia 730 ו-830 וייתכן, כי אלו יהיו למעשה האחרונים שנראה עם השם הפיני הכה מוכר בעולם.

שינויים אלה מצטרפים לתהליכים נוספים המתרחשים בענקית התוכנה, בין היתר איחוד של גרסאות ה-Windows השונות לכדי ממשק אחד ופשוט עם השקתה של גרסת החלונות 10.

תמונה: אילוסטרציה.