כצפוי, מיקרוסופט היא כעת הבעלים המאושרים של חברת נוקיה לאחר שבחודש ספטמבר 2013, הודיעה על תוכניותיה לרכוש את היצרנית המכשירים הפינית בסכום של 7 מיליארד דולר.

“היום אנחנו מקדמים בברכה את חטיבת המכשירים והשירותים של נוקיה למשפחתנו. היכולות הניידות והנכסים שהם מביאים יקדמו את השינויים שלנו,” אמר מנכ”ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה.

סטיבן אלופ, מנכ”ל נוקיה כתב במכתב פתוח “כפי שמיקרוסופט ונוקיה מתאחדים כמשפחה מורחבת, אנו נאחד את התשוקה, המסירות והמחויבות שלנו להביא את הטוב ביותר בטכנולוגיות המשותפות שיש לנו להציע. מהיום והלאה, האפשרויות הן  אינסופיות. החל מעכשיו, אנחנו מאוחדים.”

החברה המאוחדת אשר כונתה עד כה “Nokia Device & Services תיקרא מעתה Microsoft Mobile (מיקרוסופט מובייל) כפי שדלף מוקדם יותר ואלופ יישאר כמנכ”ל בפועל של החברה החדשה.

בחברה יימשיכו לתמוך במכשירים הקיימים וכן גם במכשירים לשוק הנמוך הכולל את סדרת אשה (Asha) וכן משפחת Nokia X שהוכרזה בחודש פברואר האחרון הפועלת על מערכת האנדרואיד.

בינתיים המשימה המרכזית שעומדת בפני מיקרוסופט היא לשכנע את היצרניות הגדולות להמשיך ולייצר מכשירי Windows Phone, מה שבאופן מוזר יתחרו במכשירים של מיקרוסופט בעצמה. HTC וסמסונג כמעט ואינם משיקים מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט ועיקר השוק נשלט על ידי כיום על ידי נוקיה.