תארו לעצמכם עולם שבו לא הייתם חייבים לרוץ ולחפש מטען מידי כמה שעות במקרה הגרוע, או מידי יום במקרה הטוב, וממשיכים להשתמש בסמארטפון שלכם במשך כשבוע ואף יותר ללא צורך בטעינה. נשמע דמיוני, נכון?

ניכר כי על אף ההתקדמות הטכנולוגית בשנים האחרונות כגון מסכים בעלי רזולוציות גבוהות, הדבר בא על חשבון אורך חיי הסוללה, כשלמעשה ניתן אף לאמוד במשוואה כי ככל שהטכנולוגיה מתקדמת יותר – כך חיי הסוללה מתקצרים יותר. לאחרונה, החלה ענקית התוכנה מיקרוסופט, לעבוד על סוללה חדשה שלטענתה תוכל להספיק עד כשבוע ללא הצורך בטעינה. הסוללה החדשה תתבסס על מספר טכנולוגיות חדישות בהן יכולה החברה להשתמש, ולטענת מספר חוקרים תוכל להאריך את חיי הסוללה בעוד כ-50 אחוזים מהשימוש היומיומי במכשיר.

צ'נדרה רנביר, חוקר בכיר במחלקת הפיתוח של מיקרוסופט, חשף לאחרונה כמה רעיונות בהן יכולה החברה להשתמש על מנת להאריך את חיי הסוללה במכשירים השונים. לדבריו, הסוללה עצמה תורכב משתי סוללות ליתיום קטנות, כאשר אחת מהן תשתמש בכוחה על מנת להפעיל יישומים הדורשים שימוש מסיבי, כגון משחקים כבדים, ואילו השנייה תהיה אחראית על הפעלתם של יישומים שאינם דורשים שימוש מסיבי, כגון שיחות טלפון וכמו גם השימוש השוטף במכשיר. לדבריו, בידי החברה כבר קיים אבטיפוס של הסוללה, כאשר זו תוכל לשפר את חייה ולהאריך את שימושו של המכשיר החכם כאמור בעוד כ-50 אחוזים.

קרא עוד:  עכשיו זה רשמי: אפשר לנתק התקני USB מהמחשב גם ללא שליפה בטוחה

נוסף על כך, החברה פיתחה גם תוכנת אבטיפוס על מנת להאריך את חיי הסוללה, כאשר זו תבצע אופטימיזציה לחיי הסוללה ותשבית או תאט יישומים הפועלים ברקע ודורשים כוח רב יותר שאינו לצורך. בדרכים אלו, מקווים בחברה, למקסם עד כמה שניתן את אורך חיי הסוללה ולהעניק לה חיי נצח (במונחים של היום).