גרסת ההדגמה (Preview) של Windows 8 שכבר הושקה בסוף בפרואר מקבלת עדכון ושחרור נוסף בתחילת החודש הבא. מיקרוסופט הפעם התמקדה בעיקר בממשק המשתמש, ה-Metro UI המחליף את ה-Aero Glass הצבעוני והעשיר ועוברת לממשק מינימליסטי.

מיקרוסופט אומרת כי ממשק ה-Aero בגרסתו הנוכחית ב-Windows 7 גורם להסחת הדעת והיא מעוניינת לתת למשתמש ממשק פרקטי ונוח יותר, ולדבריה המשתמשים יאמצו את העיצוב החדש בקלות ומהירות. “אנחנו עוזרים למשתמשים להתחיל ברגל ימין” הסבירה החברה בבלוג שבו הציגה את ממשק ה-Windows מאז Windows 1 בשנת 1985 (שווה הצצה) והוסיפה “לנו ביטחון שמשתמשים ימצאו בקלות ובמהירות כי הממשק החדש טבעי ונוח”.

לעיצוב החדש קוראת מיקרוסופט “clean and crisp” ובו היא הסירה את ההשתקפות, חידדה את קצוות החלון והסירה את המראה “הגלי” מסרגל המשימות התחתון. גם סרגל ה-Ribbon זכה לעיצוב מחדש ובו הובלטו רק הכפורים השמישים והפעילים כששאר הכפתורים נצבעו באפור, הרקע נצבע בלבן במקום כחול, הסרגל העליון כבר לא שקוף למחצה ועוד.

השינויים החדשים יגיעו כאמור לגרסת ה-Preview הבאה של Windows 8 שתושק בשבוע הראשון של חודש יוני ותוכלו להתרשם מהם גם בעצמכם.