כפי שהבטיחה, מיקרוסופט שיחררה היום את הבטא הפתוחה הראשונה למערכת ההפעלה Windows 8 באירוע שנערכת בכנס הסלולר השנתי בברצלונה. גרסת ההתנסות אפשרית להורדה מאתר preview.windows.com ומגיעה עם ממשק חדש לגמרי המשנה את דרך השימוש במערכת.

מיקרוסופט שיפרה את מראה המערכת והפונקציונליות שבה מאז שחררה את גרסת ההדגמה הקודמת בחודש ספטמבר, אז היה במטרת מיקרוספט להדגים את ממשק המטרו, וחלקים רבים במערכת לא פעלו או פעלו חלקית, אולם גרסה זו אמורה לספק את חווית השימוש המלאה אם כי גרסאות של מערכת ה-Windows 8 בטא ימשיכו לצאת עד אשר תגיע מיקרוסופט לגרסה הסופית לקראת חודשי הקיץ.

ממשק המשתמש החדש עבר שדרוג משמעותי ומצוחצח להפליא. המטרו נראה כעת טוב יותר מההדגמות שנעשו קודם לכן, יישומים רבים נוספו להם תמיכה לממשק כמו Bing Maps, מייל, לוח שנה, נגן המוזיקה, הודעות, ועוד ובנוסף שולבה לראשונה חנות האפליקציות Windows Store. לכפתור ההתחל שהוסר לראשונה מאז גרסת 95, יש מעתה תפקידים נוספים. כבר לא רק כדי להיכנס ליישומים המותקנים או לסייר בין קיצורי הדרך, אלא הוא מעתה מאפשר לגשת בזריזות לחלונות של ממשק המטרו בצורה מעוצבת וקלה. את היישומים שלנו במחשב נמצא בחלקו הימני של המסך, שם קופץ מגש קטן ודרכו נוכל להגיע גם להגדרות המשתמש, שיתוף והתאמות המערכת.

כך נראה נגן המוזיקה בממשק המטרו

כדי להוריד, תזדקקו למחשב לא חזק במיוחד כאשר הדרישה המינימלית היא מעבד 1GHz, זיכרון 1GB RAM, מקום פנוי 16GB בדיסק וכרטיס מסך תומך DirectX 9. גרסת ה-64 ביט דורשת כפול זיכרון ועוד 4GB מקום פנוי על הדיסק לאחסון.

להורדה, היכנסו לאתר והכינו מקום בדיסק.

עדכון: התקנו ובדקנו: הצצה ל-Windows 8 [וידאו]

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.