אחרי ציפייה ארוכה, מיקרוסופט הכריזה הערב על גרסה ראשונית לסביבת הפיתוח עבור מכשיר ה-Kinect ל-Windows, וההתרגשות מסביב רבה. כעת סביבת הפיתוח (SDK) תאפשר למפתחים להתממשק ל-Kinect ולנצל את יכולת זיהוי התנועה של מכשיר ליישומי Windows שונים עד כדי הרחבת יכולות המחשב מעבר למה שאנחנו מכירים כיום.

זהו צעד שיכול להיות מהפכני בתחום השליטה כשה-Kinect יספק למחשב “עיניים” ויוכל להגיב בהתאם לתנועות שהמשתמש יבצע מולו. משחקים זהי רק אפשרות אחת לניצול ה-Kinect שוודאי נראה זאת קורה ממש בדומה לשימוש בו כיום ב-Xbox 360, אך מעבר לכך ניתן יהיה לנצל את ה-Kinect לביצוע פקודות יומיומיות (חזור אחורה, גלול מטה, עצור, פליי וכו') והרחבת יכולות השליטה במחשב עם השתלבות בעתיד לתפעול קל יותר של מכשירים כדוגמת מחשב מולטימדיה בסלון, מחשבים רפואיים, מחשב בקרה לבית חכם ואפילו מוצרי חשמל ביתיים. ה-Kinect אף יוכל לעזור לאנשים עם מוגבלות מוטוריות בכך שלא ידרוש את דיוק העכבר או המקלדת ואולי גם למדברים בשפת הסימנים.

ערכת הפיתוח תכלול ממשקי ניהול, דרייברים, מסמכים, וחומרים טכניים שונים עם דוגמאות המבוססות על שפת ++C# ,C או Visual Basic בשימוש תחת Visual Studio. המפתחים יוכלו להשתמש במגוון החיישנים שב-Kinect כמו העומק, צבע, אודיו ומעקב שלדי זאת כדי לזהות את האדם העומד מול ה-Kinect ואת תנועותיו השונות.

ה-Kinect כזכור הוא בקר תנועה המאפשר למשתמש לשלוט ולשחק בקונסולת ה-Xbox 360 של מיקרוסופט באמצעות הגוף בלבד. הבקר מזהה את גוף האדם העומד מולו ומגיב בהתאם לתנועות ידיים, רגליים וראש. כך תוכלו לשחק מול ה-Kinect בתנועות גוף בלבד, וללא צורך בבקרי עזר ביד (כדוגמת ה-PlayStation Move או Wii) ולקבל חווית משחק שונה לגמרי. החיישן החדש, המורכב  ממיקרופון, מלצמה ושני חיישני תנועה מתוחכמים על-גבי מוט אופקי, יזהה תנועת גוף מלאה ואפילו קולות ויאפשר שליטה במשחקים ובדמויות, בתפריטי הקונסולה עצמה, לנגן סרטים, לעבור לוידאו צ’ט באמצעות המצלמה הפנימית ועוד.

קרא עוד:  מיקרוסופט מחזירה את המקלדת הארגונומית

עוד מידע על ערכת הפיתוח, תוכלו למצוא באתר מיקרוסופט.

וידאו: הדגמה ראשונה של ה-Kinect מחובר למחשב

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.