בעוד כולם ממתינים לבקר התנועה ל-Xbox 360, ה-Kinect (פרויקט נטל לשעבר), נחשף באתר של משרד הפטנטים בארה”ב פרטים חדשים אודות הטכנולוגיה שמאחורי חיישן התנועה של מיקרוסופט, שיכול לעקוב אחר המשתמש ללא צורך בשימוש בקר משחקים.

בבסיסו של ה-Kinect, עומדת טכנולוגיה של חברת PrimeSense הישראלית, המסוגלת לזהות תנועות על פי מספר נקודות בגוף והשוואתם למודל השלד של גוף האדם. עוד מתברר כי הטכנולוגיה מסוגלת לזהות את שפת הסימנים המשמשת 2 מיליון אנשים בארה”ב בעלי מוגבלויות דיבור. “במידה והמשתמש אינו יכול לדבר, זה ימנע ממנו להצטרף לשיחה קולית בין חברים,” כך מסביר הפטנט. “אפילו אם ניתן יהיה לכתוב, זה יאט את השימוש במערכת עבור האנשים הסובלים בעיות דיבור- ASL (שפת הסימנים האמריקנית). במערכת זו, המשתמש יוכל להשתמש בשפת הסימנים כדי לתאר את רצונותיו, שתבצע המרה לתצוגת קול. המשתמש המקומי יוכל להפוך את התצוגה לאות קולי ולהאזין לשיחה.”

במילים פשוטות: הפטנט אומר כי לא בהכרח המשתמש בצד השני נדרש להבין את שפת הסימנים כדי לשוחח עם משתמש אחר ב-Kinect, ובצורה פשוטה הוא יוכל להמיר ולהאזין לדברי המשתמש. טכנולוגיה זו פותחת מגוון אפשרויות למערכות עקיבה ותרגום עבור בעלי מוגבלויות בעלות כספית נמוכה.

ה-Kinect הוכרז לראשונה תחת השם פרויקט נטל בשנה שעברה אשר הציגה מיקרוסופט מוצר מהפכני המתחבר ל-Xbox 360 ומגיב בהתאם לתנועות האנשים העומדים מולו. המכשיר בעל מצלמה וחיישנים, מזהה את תנועות הגוף של האדם העומד מולו ומסוגל להגיב בהתאם. המכשיר לא מיועד רק רק למשחקים שתוכלו לשחק בהם, אלא גם בלנווט בין תפריטים בהינף אצבע ואפילו להזדהות ולהתחבר למשתמש שלכם ב-Xbox רק מלהסתכל על המכשיר. ה-Kinect מיועד להימכר בתחילת חודש נובמבר בעלות של $149.

קרא עוד:  ריימן מקפץ אל Apple Arcade בכותר בלעדי לאפל

צפו בוידאו: סגן נשיא מחלקת הבידור במיקרוסופט מסביר על ה-Kinect.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.