גיימרים שירכשו את קונסולות הדור הבא של מיקרוסופט (Microsoft) יוכלו לשחק עליהן במשחקים שרכשו עבור דורות קודמים, כך הבטיח פיל ספנסר, מנהל חטיבת Xbox, בראיון לאתר GameSpot. "רצינו לוודא שמהיום הראשון נוכל לקיים את הבטחת התאימות, אז שיחקתי בלא מעט משחקי Xbox 360 ו-Xbox One על ה-Xbox Series X שלי", הוא סיפר.

הוא לא אמר במפורש האם התאימות הזו תאפשר לשחק כל משחק שנוצר לשני הדורות הקודמים של קונסולות ה-Xbox, או רק לכאלה שיעברו התאמות מיוחדות. עם זאת, ג'ייסון רונאלד, מנהל תוכנית השותפים ב-Xbox, ציין כי "תיכננו את הסיליקון [השבב של Xbox Series X] תוך מחשבה על תאימות, אז החלטנו החלטות מסוימות כדי לנסות להפחית את העבודה [הדרושה להתאמה]".

רונאלד הוסיף כי משחקים ישנים שיעבדו על הקונסולות החדשות יציעו המשכיות מלאה – כולל רשימות חברים, הישגים ושמירות. הוא ציין כי גם בדור הנוכחי של קונסולת המשחקים שלה, Xbox One, עבדה מיקרוסופט לא מעט כדי לאפשר הרצת משחקים מהדורות הקודמים, ובנתה מאגר של אלפי כותרים כאלה. אך לפי ספנסר, לאחרונה עצרה החברה את המאמצים הללו. לפי הרמיזות, ייתכן שבדור הבא לא יידרשו כמעט מאמצים כאלו כדי לאפשר לשחקנים להמשיך לשחק במשחקים הקיימים שלהם.