הדור הבא של קונסולות המשחק מבית מיקרוסופט (Microsoft) יכלול לפחות שתי קונסולות, כך חשפה הלילה החברה במסגרת טקס פרסי המשחקים השנתי שנערך בלוס אנג'לס.

פיל ספנסר, ראש חטיבת Xbox במיקרוסופט, חשף את עיצוב אחת מגרסאות הקונסולה, ואת השם Xbox Series X – או במלים אחרות: 'סדרה X", שממנו משתמע כי החברה תשיק יותר מקונסולה אחת.

עיצוב הקונסולה שהוצג באירוע נראה כמו מחשב מודרני – מנסרה בעלת צורת ריבוע, שאחד מקצותיה מחורר בפתחי אוורור. לצד הופעתו באירוע גילה ספנסר בראיון לאתר Gamespot כי קונסולת הדור התשיעי של מיקרוסופט תהיה עוצמתית פי 4 מ-Xbox One X, שהושקה לפני שנתיים, וביצועי הגרפיקה יהיו פי שניים מ-Xbox One X, או פי שמונה מ-Xbox One המקורית, שהושקה ב-2013.

מלבד העובדה ש-Xbox Series X תתבסס על שבב מותאם מסדרת Zen 2 של AMD, עם תמיכה ב-8K ובקצבי ריענון עד 120 הרץ וכונן SSD שיציע מהירות אתחול ופתיחת משחקים משופרת, לא ידועים כרגע פרטים נוספים. עם זאת, החברה כן חשפה טריילר קצר למשחק Hellblade 2 מבית Ninja Theory, שלטענתה מהווה הדגמה של יכולות הקונסולה:

פרט אחר שנחשף הוא בקר אלחוטי חדש ומעט קטן יותר מאלה של דורות ה-Xbox הקודמים, שאמור להיות נוח יותר לשימוש וכולל כפתור שיתוף, ללכידה מהירה של תוכן תוך כדי משחק.

כידוע, Xbox Series X תושק רק בשלהי 2020 – כלומר עוד כשנה שלמה, ולפי הדיווחים תציע גרסה בסיסית ייעודית לגיימינג בענן, מה שיהווה תחרות לשירותי Stadia של גוגל (Google) ו-Arcade של אפל (Apple).