מיקרוסופט (Microsoft) פתחה את ההרשמה לגרסת הניסוי של Edge המחודש. גרסה זו מבוססת, כזכור, על מנוע ה-Chromium שנמצא גם בליבה של Chrome מבית גוגל (Google), במקום על EdgeHTML אשר פותח בידי מיקרוסופט עצמה עבור Edge. הדפדפן המחודש צפוי להגיע לשוק רק במהלך שנת 2019, אך לנרשמים מובטח כי ידעו ראשונים כאשר גרסאות הניסוי של Edge יהיו זמינות להורדה.

למרות שגרסאות הניסוי עלולות לסבול מתקלות וחוסר יציבות, ועל כן מיועדות בעיקר למפתחים המעוניינים להבטיח מראש את תאימות האתרים והתוכנות שהם יוצרים בעבור הדפדפן החדש, מיקרוסופט מאפשרת למעשה לכל המעוניין להצטרף לרשימה. יש לציין, עם זאת, כי לצורך ההרשמה נדרש גם אישור לקבלת "מידע, טיפים והצעות" בדואר אלקטרוני הקשורות בדפדפן Edge  – אם כי ניתן, כמובן, לבטל אישור זה בהמשך.

בעמוד ההרשמה חוזרת מיקרוסופט על הסיבות העיקריות שהובילו אותה להחלטה לזנוח את המנוע שאותו פיתחה, ולאמץ במקומו את המנוע של Chrome הנהנה כבר היום מדומיננטיות בולטת. "אנו הופכים את הרשת למקום טוב יותר לכולם", נכתב באתר. "הגדלנו באופן משמעותי את ההשקעה והשתתפות שלנו בקוד הפתוח, ואנו נחושים להיות חברים טובים בקהילה. הפרויקט הזה הוא הצעד המרגש הבא שלנו, ואנו רוצים ללמוד מכם".