בחיינו הדיגיטליים אנו משתמשים בשירותי רשת רבים הדורשים מאיתנו לא פעם לנבור במידע רב, שלא לדבר על הצורך להיכנס בכל פעם לכל שירות בנפרד כדי לקבל את המידע או לבצע משימות שונות.

בדיוק בשביל זה מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על Flow, המאפשר לנו להתחבר לאפליקציות ושירותים, להפוך פעולות לאוטומטיות וחוסך לנו את הצורך להתחבר ולבדוק האם דבר מה התעדכן או לבצע משימה יומיומית ואת כל זה נקבל בהתראות ישירות לנייד או למייל.

Flow פועל בדומה לשירות הפופולרי IFTTT (או If This Then That) היוצר תהליך (מתכונים – recipes) וחיבור בין שירותים ואפליקציות, מבצע שאילתות על שינויים שהתרחשו ופועל בהתאם להנחיות שלנו. לדוגמה: נוכל לקבל התראה כאשר קיבלנו מייל מאיש קשר מסוים, להודיע לנו כאשר חבר העלה קובץ לתיקייה המשותפת, לקבל התראה כאשר עלתה כתבה באתר מסוים, שמירת קבצים שהגיעו במייל ישירות לדרופבוקס, שיתוף אוטומטי בין איסטגרם לפייסבוק ועוד המון מתוכנים שונים לבחירת המשתמש.

למיקרוסופט יש כיום 35 שירותים פעילים ב-Flow המחוברים ל-Office 365, טוויטר GitHub, Google Drive, Dropbox ומספר מתכונים שונים מוכנים מראש כמו שליחת ציוצים ישירות לתוך קובץ אקסל, העתקת קבצים מ-OneDrive ל-SharePoint ועוד ואת האפשרויות השונות תוכלו להכיר באתר החברה.

מדובר כאמור בשירות מתחרה ל-IFTTT ו-Zapier הנחשבים לפופולריים ובעלי מאות מתכונים שונים למגוון גדול מאוד של שימושים, כך שעל מיקרוסופט לעבוד קשה כדי לסגור את הפערים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.