פחות משבועיים לאחר השקת הגרסה החדשה של דפדפן האדג' (Edge) המבוססת על כרומיום (Chromium), נראה שמיקרוסופט (Microsoft) כבר אינה רק משתמשת בקוד של הדפדפן מבית גוגל (Google), אלא נמצאת בדרך להפוך לשותפה של ממש ביצירתו.

משתמשים בגרסת המפתחים של הדפדפן הבחינו בימים האחרונים בכך שאחת האפשרויות הייחודיות לדפדפן של מיקרוסופט עודכנה: בבחירת לשונית ולחיצה על הלחצן הימני, במקום "העבר לחלון חדש" (Move to new window) מופיע עתה "העבר לשונית/לשוניות לחלון חדש".

השינוי הזה אולי נראה קטן, אבל הוא מיישר קו עם אפשרות דומה שכבר זמינה בדפדפן כרומיום. יותר מכך: בחיפוש בהיסטוריית השינויים בקוד המקור של כרומיום, מצא המשתמש שדיווח על כך שיחה בין אנשי מיקרוסופט וגוגל, שהצביעה על כך שמאחורי השינוי הזה עומד שיתוף פעולה הדוק.

בשיחה אומר מהנדס גוגל לאונארד גריי לאנשי מיקרוסופט כי "אם אתם מעוניינים 'להעלות את זה בדרגה' מאדג' – נשמח לקחת את זה", כאשר המילה 'זה' בשיחה מדברת על האפשרות הייחודית לאדג' להעביר לא רק לשונית אחת, אלא כמה יחד, מחלון אחד ש הדפדפן לאחר. ג'סטין גאלגר ממיקרוסופט עונה: "נשמע נהדר! אם כך, אקח את ניהול הנושא". כ-10 ימים לאחר חלופת המסרים הזו, העלתה מיקרוסופט למאגר הקוד הפתוח של כרומיום את הקוד להוספת האפשרות הזו. זו הפעם הראשונה מאז הצטרפה מיקרוסופט לפרויקט הדפדפן בקוד פתוח בה היא תורמת לו תכונה ייחודית מהדפדפן שלה, לאחר שתרמה יותר מ-1,000 תיקוני באגים.

האפשרות כפי שהיא כיום באדג'

אתר The Verge, שמדווח על העניין, מציין כי כבר במאי חשף כי לאחר החלטתה של מיקרוסופט לעבור לשימוש בכרומיום כבסיס לאדג', החלו מהנדסיה לנהל תקשורת שוטפת עם אנשי גוגל, לעתים תוך ויתור על גאוות היחידה וניהול ישיבות וידאו דרך Google Hangouts, המתחרה בשירות Teams של מיקרוסופט.