קייל אלדן (Kyle Alden), מנהל פרויקט דפדפן Edge במיקרוסופט (Microsoft), התארח באתר הקהילות Reddit בכדי לענות על שאלות הגולשים בעקבות ההכרזה כי הדפדפן עומד לעבור למנוע התצוגה של דפדפן Chrome, במקום זה שפיתחו בחברה. הכותרת המרכזית שעלתה מהשיחה היא כי במיקרוסופט מקווים ש-Edge, בגרסתו החדשה, יתמוך בכל התוספים (Extensions) הקיימים לכרום, כך שמפתחי תוספים שונים כדוגמת מנהלי סיסמאות, כלים לצילום מסך ואפילו חוסמי פרסומות, לא ידרשו לפתח גרסאות חדשות בעבור הדפדפן.

בנוסף, הבהיר קייל כי כוונת החברה להשיק את הדפדפן החדש במוקדם או במאוחר עבור ״כל מוצרי מיקרוסופט״. תשובה זו אומנם הגיעה במענה לשאלה האם הדפדפן יוצע להורדה בעבור בעלי קונסולת המשחקים Xbox One (והתשובה כאמור חיובית), אך משתמע ממנה כי Edge המחודש צפוי להגיע גם לפלטפורמות אחרות, בהן קסדת המציאות הרבודה הולולנס (Hololens).

לבסוף, ניתנה למפתחים הבטחה כי תוכנות שנשענו על הטכנולוגיה שנבנתה במקור עבור Edge בגרסתו המקורית תוספנה לפעול, ומיקרוסופט לא מתכוונת פשוט לזנוח את המנוע – לפחות לא בעתיד הקרוב. גרסה ראשונית של הדפדפן החדש תוצע למפתחי אתרים במהלך המחצית הראשונה של 2019, לקראת השקה נרחבת יותר כנראה בסוף השנה.

כזכור, מיקרוסופט הודיעה כי העוברת להתבסס על מנוע Chromium בקוד הפתוח של גוגל (Google) במקום מנוע התצוגה EdgeHTML ומנוע הג'אווה-סקריפט Chakra שפיתחה במיוחד עבוד הדפדפן המשולב ב-Windows 10.