אחד הרכיבים הבזבזניים ביותר בחשמל במכשיר הסמארטפון הוא שבב ה-GPS. במיקרוסופט מעוניינים לייעל את רכיב ה-GPS על-ידי העברת העמוס החישובי מהשבב הייעודי אל הענן ובכך לחתוך באופן משמעותי בצריכת החשמל.

לייצא אל הענן
פרוייקט חדש של מיקרוסופט עתיד להביא לחיסכון משמעותי בצריכת החשמל של רכיב ה-GPS. על פי ג'י יו (Jie Liu), החוקר הראשי בפרוייקט כיום מפתחים לא עושים שימוש נרחב באפשרות האיכון, מחשש לפגיעה אנושה בחיי הסוללה. מטרת הפרוייקט היא לייצא את המעמסה החישובית מהשבב הייעודי אל הענן, אשר יכלול מסד נתונים מקוון ולמעשה המכשיר הנייד יאסוף מעט מאוד נתונים בסיסיים והכרחיים לאיכון. הטמעה של הרכיב אשר מכונה Co-GPS יאפשר בנוסף להארכה של חיי הסוללה גם מזעור של שבב ה-GPS שיוכל לפנות את מקומו לרכיבים או חיישנים אחרים.

בחזונו של יו המשתמש לא יצטרך לכבות את מרכיב ה-GPS לעולם והוא מקווה כי מפתחים יעשו שימוש רב יותר ביישומים מבוססי מיקום בנוסף יו טוען כי צריכת החשמל תהיה כה נמוכה עד שזוג סוללות אצבע יהיו מסוגלת לספק חשמל למערכת שכזו למשך חצי שנה, כך שהשימוש לא מוגבל רק למכשירים סלולריים אלא לאיתור ואיכון של בעלי חיים לדוגמא, אנשים וילדים, שחיינים ועוד ללא הצורך לדאוג להחלפה תדירה של הסוללה. (מקור)

צילום: avlxyz cc flickr

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.