למרות כי כמעט שאינו נמצא בשימוש, נתח השוק של הדפדפן הוותיק של מיקרוסופט (Microsoft) עומד על 8% מהשוק, שזה בהחלט מספיק בשביל להוציא הודעה הקוראת למשתמשים שעוד נותרו – להפסיק להשתמש ב-Internet Explorer.

הדפדפן שהופסק פיתוחו ב-2013, נחשב כיום למסוכן מאוד בשל פרצות אבטחה הרבות שאינן מתוחזקות, וכן בעיות תאימות לאתרים המודרניים: "אתם מבינים IE הוא סוג של פתרון תאימות. אנחנו לא תומכים בסטנדרים חדשים עבורו, ולמרות שהרבה מאוד אתרים מתפקדים היטב, המפתחים כיום בעיקרון כבר לא בוחנים אותו בבדיקות התאימות שלהם. הם בודקים רק דפדפנים מודרניים", כתב כריס ג'קסון, ממנהלי אבטחת הסייבר הגלובלי של החברה בבלוג הרשמי.

עוד הוסיף ש-IE, מכיוון שהוא נבנה כדי לתת מענה לסטנדרטים ישנים, כבר אינו בטוח לשימוש לחלוטין, כשבנוסף אותם סטנדרטים הם למעשה 'חוב טכני' שהיה צריך לשלם כדי להתאים לאחור, שגורם בפועל לגלוש בסטנדרטים של 1999, לטענתו.

הדפדפן הנוכחי שלה, Edge, עדיין מדשדש עם נתח של 4% בלבד משוק הדפדפנים – כמחצית מ-Internet Explorer. עם זאת, השינוי הגדול לדפדפן עוד בדרך, ובחברה מפתחים כזכור גרסה חדשה של Edge שתהיה מבוססת על מנוע ה-Chromium שנמצא בבסיס של Chrome, הדפדפן מוביל השוק של גוגל (Google).