מיקרוסופט (Microsoft) מתכננת להשיק כבר במחצית הראשונה של 2020 מחשב Surface מתקפל. המחשב יהיה מבוסס על שני מסכים בגודל 9 אינץ' ביחס היבט של 4:3, והמעבד שיהיה בתוכו יהיה מעבד חדש של אינטל (Intel) מהדור העשירי של מעבדי ה-Core המיוצר ב-10 ננו-מטר. מעבדי משפחת ה-Y, שמתאימים למחשב בגודל ומסוג זה בגלל צריכת הכוח הנמוכה במיוחד שלהם, אמורים להגיע לשוק לפי אינטל ממש בקרוב.

את הדיווח הזה מביאה לרשת חברת מחקרי השוק IHS Markit שלטענתה אישרה את הדיווחים בשרשרת הייצור של מחשבי ה-Surface של מיקרוסופט. מאוחר יותר אישר גם האתר Windows Central, ממקורתיו, את אותו מידע ואף ציין שמדובר במחשב ששם הקוד שלו הוא Centaurus.

המחשב החדש אמור להציע, כך נטען, קישוריות תמידית באמצעות LTE או 5G, בדומה למחשבי ה-Windragon שמתבססים על מעבדי ה-Snapdragon של קוואלקום (Qualcomm), ומערכת ההפעלה שלו תהיה גרסה מיוחדת של Windows Core OS שעברה התאמה לשימוש בממשק תצוגה כפול.

אבל מה שהכי מפתיע בכל הסיפור הוא הטענה שמערכת ההפעלה תוכל להריץ אפליקציות אנדרואיד (Android) וכן להתחבר ל-iCloud, שירות האחסון בענן של אפל (Apple), באופן טבעי – אך לא ברור אם מדובר בהרצה בתוך סביבה וירטואלית או כמו כל יישום Windows טבעי.