אינטל (Intel) הכריזה כי מעבדים ראשונים מתוצרתה המיוצרים בתהליך של 10 ננו-מטר יגיעו לשוק בחודש הבא – שיוצרו בין היתר גם בישראל. המעבדים החדשים, כך לטענת החברה, יציעו שיפור דרמטי של עד 100 אחוזים בביצועי גרפיקה, קידוד קבצי וידאו ובינה מלאכותית, בהשוואה למעבדים הקודמים של החברה שיוצרו בתהליך 14 ננו-מטר. תחילה תשיק החברה מעבדים המיועדים לשוק הפרטי והעסקי, ומעבדים המיועדים לשרתים יגיעו במהלך שנת 2020.

השקת מעבדי ה-10 ננו-מטר של אינטל מגיעה באיחור רב לעומת תכניותיה המקוריות של החברה. למעשה, הייתה אמורה אינטל להשיק את מעבדי ה-10 ננו-מטר הראשונים שלה כבר ב-2013, כך שמדובר בעיכוב של לא פחות משש שנים. בצד החיובי, טוענת אינטל כי הזמן הממושך איפשר לה לפתח תהליכי ייצור מתקדמים יותר, וכך הקפיצה הטכנולוגית הבאה תיארך פחות זמן.

ואכן, לפי תכניותיה העדכניות של אינטל, מעבדי 7 ננו-מטר ראשונים מתוצרתה צפויים להגיע לשוק בתחילת שנת 2021. אלו יציגו, בין השאר, שיפור של 20 אחוזים ביעילותם האנרגטית. מעניין לציין כי מעבדי ה-7 ננו-מטר הראשונים של אינטל יהיו דווקא מעבדים גראפיים (GPU), שיתחרו במוצרים המקבילים של AMD ו-Nvidia. החברה צפויה להציג מעבד גראפי ראשון מתוצרתה כבר בשנה הבאה, כך שהקפיצה לתהליך של 7 ננו-מטר תתבצע כבר בדור השני של אותו מעבד.