שירות אחסון הקבצים הפופולרי מגה-אפלוד (Megaupload) אשר הוסר מהרשת בתחילת השנה, יושק מחדש בתחילת 2013, כך הצהיר מייסדו (בעל השם המגניב בעולם), קים דוטקום בטוויטר. האתר החדש יכונה “Mega” (מגה) והוא ינסה לשחזר את ההצלחה של האתר הקודם אשר הגיע לשיא של 50 מיליון משתמשים ביום אחד, אולם כפי הנראה הוא יהיה במתכונת מעט שונה ויותר חוקית.

על פי פרטים שחשף מוקדם יותר השבוע, דוטקום מתכנן כי הקבצים שיועלו לאתר יוצפנו וכי רק המשתמש שהעלה אותם יהיה בעל גישה והרשאות לקבוע מי יוכל לראות את הקובץ, להוריד אותו ולשתף ויהיה בעל מפתח הצפנה ייחודי. באופן זה, מוריד דוטקום את האחריות של האתר מהתוכן, שכן הוא לא יכול לדעת מה באמת הועלה לשרתים, זאת בניגוד לשירות הקודם בו היה ניתן לסייר בתכני האתר באופן כמעט חופשי.

עוד מתברר, כי השירות כבר כמעט מוכן, השרתים כבר זמינים כשהם מפוזרים במספר מדינות בעולם, זאת למקרה שאחד מהם יורד על ידי רשויות החוק במדינה יהיו מספר שרתים שיוכלו לגבות את התכנים אחד של השני. אולם, אם קיוויתם כי מיליוני הקבצים בשירות הקודם יהיו זמינים גם בשירות החדש, זה לא יקרה כי אתר “מגה” יחל פשוט מההתחלה.

כזכור, ב-20 בינואר השנה הורד האתר מגה-אפלוד מהרשת בטענה כי הוא משמש כמקור להלבנת כספים, מפר זכויות יוצרים וגורם לתעשיית התוכן בארצות-הברית הפסדים של כ-500 מליון דולרים, תוך כדי שהאתר מאפשר אחסון וצפייה בתכנים פיראטים. לא ניתמם, האתר אכן היווה כר גידול פורה לפיראטים ומשתפי תכנים לא חוקיים וזו הייתה עיקר הפעילות שלו. מקור ההכנסה שלו הסתמך על משתמשים אשר מוכנים לשלם עבור הורדה ללא הגבלת מהירות או כמות. ועדיין חשוב לזכור כי למרות שהרוב ניצל את האתר לצריכה ושיתוף של תכנים פיראטים היו כאלה משתמשים שהשתמשו בו במטרה לגבות קבצים אישיים כמו תמונות, מסמכים אישיים ועוד.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.