יצרנית השבבים מדיה-טק (MediaTek) הכריזה על ה-Dimensity 820, ערכת שבבים המיועדת לקצה העליון של קטגוריית מכשירי הביניים. מבחינת החברה היא ממוקמת בין ה-Helio G90 ששולב במספר מכשירי גיימינג, ל-Dimensity 1000 המיועד למכשירי הדגל המתקדמים ביותר. בהשוואה לסדרה הקודמת (Dimensity 800), נרשם שיפור משמעותי הן בביצועי המעבד הראשי (CPU) והן במעבד הגרפי (GPU).

הערכה מורכבת מארבע ליבות Cortex-A76 הפועלות במהירות 2.6 גיגה-הרץ בעת הצורך לביצועים מקסימליים לצד ארבע ליבות Cortex A55 שיפעלו בשימושים הרגילים – לצורך חיסכון באנרגיה. על ביצועי הגרפיקה מופקדות חמש ליבות Mali G57, עם תמיכה בתצוגה בקצב רענון של עד 120 הרץ. טכנולוגיית HyperEngine 2.0 אמורה להבטיח ביצועים מצוינים במשחקים, על ידי התאמת אופן הפעולה של השבבים השונים לצרכי גרפיקה ותגובה מהירה.

מודם לחיבור לרשתות דור חמישי מוטמע אף הוא בתוך ערכת השבבים, עם תמיכה בחיבור מהיר בתקנים הנהוגים באסיה, אירופה וארה"ב – כלומר באופן תיאורטי בכל הרשתות הפרוסות כיום בעולם. שבב נוסף מטפל בחישובי בינה מלאכותית בדגש על עיבוד תמונה, והערכה תומכת במערכים של עד ארבעה חיישני מצלמה שונים.

מכשירים ראשונים המבוססים על השבב צפויים להופיע על מדפי החנויות במהלך המחצית השנייה של השנה. שאומי (Xiaomi) כבר הודיעה כי דגם ה-Redmi 10X יהיה אחד הראשונים שיתבססו על הערכה החדשה.