מדיה-טק (MediaTek), כפי שרמזה לאחרונה, הכריזה באופן רשמי על מערכת על שבב ראשונה המיועדת באופן ייעודי לטלפונים שמשמשים בעיקר למשחקים. המערכת החדשה, Helio G90, מציעה שמונה ליבות המבוססות על ליבות Cortex-A76 ו-Cortex-A55, ככל הנראה בתצורה של 2 ליבות מהירות ו-6 ליבות סטנדרטיות, ובמהירות מרבית של 2.05 גיגה-הרץ. את העוצמה הגרפית מספק שבב Mali G76 בתצורת 4 ליבות ובמהירות מרבית של 800 מגה-הרץ.

ה-Helio G90 הוא כנראה הראשון בסדרה חדשה של מערכות על שבב שהחברה תייצר עבור שוק המשחקים שתופס יותר ויותר תנופה לאחרונה. עם זאת כמו בשוק הכללי, המערכת על שבב החדשה תמצא את עצמה בעיקר למכשירי היצרניות הקטנות יותר שיבקשו להציע טלפונים ייעודיים למשחקים בעלות נמוכה יותר.

המערכת תומכת בזיכרון LPDDR4x בנפח מרבי של 10 גיגה-בייט, הוא תומכת במצלמה אחורית אחת עם חיישן בגודל של 64/48 מגה-פיקסל או בצמד מצלמות בגודל של 24 + 16 מגה-פיקסל, ובכן בתצורות מסוימות נמוכות יותר של שלוש וארבע מצלמות. מודם ה-LTE הוא ברמת Cat-12 עם תמיכה בקצב העברת נתונים של עד 1 גיגה-בייט ועם יכולת, באמצעות אנטנת MIMO 4×4 להתחבר לשתי רשתות ב-2.5 ו-5 גיגה-הרץ בו זמנית.

אבל בלב העניין נמצא מנוע משחק בשם HyperEngine שמקטין ככל האפשר זמן האחזור, שיודע לבחור ברשת מבין הנקלטות שמאפשרת העברת נתונים מהירה יותר – ולא משנה אם מדובר ב-WiFi או ב-LTE – עם מיתוג אוטומטי מיידי וכן מאפשר תצוגה מיטבית עם תמיכה ב-HDR 10 ובבינה מלאכותית שמתאימה את קצב הפריימים ליכולות הנקודתיות של הטלפון.

קרא עוד:  נוקיה השיקה את Nokia C1 עם Android Go בפחות מ-60 דולרים

מדיה-טק הכריזה למעשה גם על Helio G90T אך לא סיפקה בינתיים פרטים אודות ההבדלים בין המערכות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.