מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, העלה פוסט לקראת השנה החדשה שבו הוא חושף את ההבטחה הכי גדולה שהבטיח לעצמו לקראת 2016: לבנות מערכת שליטה אנושית לבית, שמבוססת על אינטליגנציה מלאכותית. נשמע לכם מוכר? "אתם יכולים לחשוב על זה כמו ג'ארוויס מ'איירון מן'", כתב צוקרברג בפוסט עצמו.

"אני הולך להתחיל לבחון בדיוק איזו טכנולוגיה כבר קיימת", המשיך לפרט, וחשף כי המטרה הסופית היא מערכת שליטה חכמה שתדע כמובן לכוון מוזיקה, אורות וטמפרטורה, אבל גם תדע לזהות כשחברים דופקים בדלת ולהכניס אותם אוטומטית, להתריע אם יש תינוק בבית שזקוק לעזרה, ולבצע את כל הפעולות הללו רק כאשר היא מזהה את קולו של האדמיניסטרטור שלה. לפחות בכל הנוגע למוזיקה, מציין צוקרברג שמערכת Amazon Echo מספקת את צרכיו בתחום הזה.

בנוסף דורש צוקרברג מהמערכת לזהות את פניו וקולו של כל מי שנכנס לחדר, ולהכין את החדר לפי צרכיו האישיים, כמו למשל לכוון את האורות והטמפרטורה. אשתו, למשל, אוהבת חדרים חמים יותר, כך שהמערכת תאלץ לזהות מי נמצא באיזה חדר ולכוון את החימום בהתאם.

המערכת החכמה של צוקרברג אמורה גם לסייע לו בעבודתו, כאשר האינטיליגנציה המלאכותית שיבנה תסייע לו להמיר מידע למציאות רבודה, וכך יוכל להסתכל עליו מזווית אחרת ולארגן אותו בצורה יותר יעילה. האם הוא יצליח? נאלץ לבחון שוב את הנושא בעוד שנה מעכשיו.