אפילו התמונה באיכות ירודה

אתר הקניות המקוון eBay הפך עם השנים לאחד מאתרי הקניות הפופלרי ביותר, וגם בישראל. עם זאת, לצד המגוון המרהיב (והזול) שניתן למצוא באתר, מסתתרים להם לא מעט מוכרים נוכלים שהופכים את חויית הקנייה ללקח לכל החיים, כפי שקרה במקרה הנוכחי.

אפילו התמונה באיכות ירודה

את השיעור הזה בצרכנות נבונה סביר שלא ישכח אותו הקונה הבא לעולם: Paul Barrington (פאול ברינגטון), אזרח בן 38 מבריטניה, חשב שעשה את עסקת חייו כשזכה במכרז שנעשה באיביי על מחשב מקבוק אייר (Macbook Air) משנת 2012 אותו רכש בסכום מגוחך יחסית של 450 דולר. כחודש לאחר ביצוע העסקה והתשלום, גילה פאול שנפל לתרמית גדולה: החבילה שקיבל בדואר שהייתה אמורה להכיל את המחשב, אומנם הכילה אותו, אך בתצורת תמונה של המחשב מודפסת בצבעי בשחור לבן.

"סה"כ רציתי להקים עסק עצמאי בתור די-ג'יי", סיפר קורבן התרמית, שנראה די מחוייך מהעניין. "להבא, אין ספק שאזהר ואציץ בפידבקים של המוכרים לפני הקנייה", כך סיפר. למזלו, אחד ממנהלי אתר הקניות המקוון ששמע על התרמית הבטיח כי בימים הקרובים יקבל את כל כספו בחזרה. "לאיביי יש מוניטין רב. עם למעלה מ-150 מיליון קונים ב-800 מיליון מכירות פומביות שנעשות באתר מדי חודש, לרוכשים ישנם את כל הביטוחים האפשריים בנוגע לכספם" סיפר המנהל.

זוהי אינה הפעם הראשונה שמוצרי אפל הפופלרים ביותר באתר הקניות מככבים בתרמיות: לפני מספר שנים, קונה שרכש אייפד גילה שבמקום הטאבלט הנחשק הוא קיבל לוח עץ עם איור של לוגו התפוח מאחורה בתוספת מספר אייקונים מודבקים ברשלנות.

קרא עוד:  גוגל: רוב המשתמשים לא מחליפים סיסמה גם כשהם יודעים כי נפרצה

כך או כך, את השיעור המעניין הזה בצרכנות נבונה כולנו צריכים ללמוד, ועל הדרך – גם לא להאמין לכל אחד.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.